Hirdetés

Miért a Bloodborne az utóbbi idők legjobb Lovecraft-feldolgozása?

|

Bár a játékról első ránézésre nem üvölt, de a Bloodborne második fele rengeteget merít H. P. Lovercraft történeteiből, és az általa elképzelt világból.

Hirdetés

Már a kezdetektől fogva a Souls-széria egyik legérdekesebb eleme volt, hogy semmit sem akart a játékos szájába rágni; főleg a történetmesélés terén hagyatkoztak a From Software-nél a megszokott átvezetők és párbeszédek helyett olyan háttérbe szorult eszközökre, mint például a játékbeli tárgyak leírásai. A Bloodborne-ban ezt is feltekerték 11-re, és H. P. Lovecraft világából ihletet merítve elég veszélyessé tették a túl sok tudást.

Mielőtt azonban több szó esne róla, hogyan is tették mindezt, muszáj figyelmeztetnem mindenkit, hogy a Bloodborne-nal kapcsolatban rengeteg, nagy spoiler következik. Úgyhogy aki biztos benne, hogy végig szeretné vagdalni magát Yharnam városán, lehet, hogy jobban teszi, ha ezt a cikket csak később olvassa el. A humort és a komolyságot tökéletesen vegyítő Super Bunnyhop összeszedte, mit is vesznek át Lovecrafttól a Bloodborne alkotói, mit változtatnak meg, és mindez mennyire sikerült jól más játékokhoz képest.

Az egyik legnagyobb probléma ugyanis, a videó szerint az, hogy bár sokszor próbálják feldolgozni Lovecraft munkásságát, a csápokban nem szűkölködő szörnyek beépítésén általában nem nagyon sikerül túljutni. Így kimarad a kérdéses horrortörténetek egyik legfontosabb mozgatórugója, mégpedig az, hogy az elbeszélők, illetve akik valamilyen tudást szereznek a különböző hátborzongató lényekről, általában valamilyen formában megőrülnek.

A From Software viszont sikerrel ugrotta meg ezt az akadályt, és bár az emberi jelentéktelenség érzését nagyban csökkenti, hogy - főleg a játék második felében - akár le is vághatunk párat az istenségnek számító lények közül, egy csavarral azoknak is izgalmassá tették a sztorit, akik ismerik a lovecrafti világot. Ugyanis, ahogy Super Bunnyhop kiemeli, az eredeti történetekkel ellentétben az őrjítő tudást kereső hívek itt nem egy titkos szektába gyűlnek össze, hanem Yharnam vezető vallási intézményét alakítják ki.

Ennek köszönhető, hogy a város lakóinak sikerült kollektív őrületbe csúsznia, ami elől a játékos karaktere sem menekülhet. Ezt az Insight, és a Frenzy rendszerrel hozták be a képbe a From Software-nél. Insight-ot, tehát gyakorlatilag tudást szerzünk ugyanis minden egyes alkalommal, ha új területeket fedezünk fel, meghallgatunk egy NPC-t, legyőzünk egy bosst, vagy akkor is, ha csak ránézünk. Ez azonban csökkenti az ellenállásunkat a Frenzy nevű mechanizmustól elszenvedhető sebzéssel szemben, amitől így akár egy szempillantás alatt meg is halhatunk.

Szóval ez a helyzet, bár a Bloodborne második felében legyőzhetünk néhány erősen Lovecraft által ihletett csúnyaságot, a játék közben, és a végén is érezteti velünk a From Software, hogy a sorsunk egyáltalán nincs teljesen a kezünkben. És ha valami, hát ez a jó horror alapja.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)