E3 2009 összefoglaló #1

Vakka 2009. június 07. 11:30

Véget ért az idei E3. A régi fényében tündöklő rendezvényen ismét számtalan újdonság és bejelentés történ, melyekből most egy csokrot kötöttünk.

Az egész egy jól koreografált Microsoft konferenciával kezdődött, amin csak úgy hemzsegtek a világsztárok és záporoztak a bejelentések. Ilyen volt pl. a The Beatles: Rock Band és Paul McCartney, Tony Hawk és a Projekt Natal az új Microsoft kontroller, vagy épp a Left 4 Dead 2 és a Modern Warfare 2. A konferenciával kapcsolatban Gyu részletes tudósítását ajánlom figyelmetekbe.


Itt mutatta meg magát először a Left 4 Dead 2, majd a továbbiakban több ingame játékmenet videó is napvilágot látott. Ugyan csak ez volt jellemző a Modern Warfare 2-re, amiből szintúgy számos gameplay videó került kezeink közé.


Kojima mester is a Microsoft vendége volt, és ha már így alakult bejelentett néhány címet.. A Metal Gear sorozat minden pozitív tulajdonságára ellenére az utóbbi években rendre elkerülte a PC-t, de ez a kellemetlen jelenség a Metal Gear Solid: Risingnak köszönhetően hamarosan megszűnik. Ugyan ezt a sorozatot bővíti még a jövőben egy bizonyos Metal Gear Solid: Peace Walker, ami a mostanság feltörekvő PSP-t hivatott tovább erősíteni.

Köszönöm anyukámnak és apukámnak...
Itt gyors megjegyezném, hogy a Kojima művek a Konami konferenciáján is megjelent, ahol a régmúltra visszatekintő Castlevania sorozat új, Xbox 360-ra és PS3-ra érkező epizódját népszerűsítette. A Castlevania: Lord of Shadow első olvasatra egy God of War szerű hack'n'slash, és egy háromrészes trilógia első felvonása lesz. A rejtélyes teaser honlap után csak „mask projektnek" emlegetett játékból egy ingame és render jelenetekkel teletűzdelt, látványos trailert kaptunk.


A másik nagy meglepetést maga a borbélynál járt Sam Fisher és a Splinter Cell: Conviction okozta, a trailerét és játékmenet videóit is megcsodálhattuk. Ezek szerint a lánya meggyilkolásáért bosszúhadjáratot kezdő szuperügynök saját munkáltatóinak is fityiszt mutat, akik persze ezt nem hagyják annyiban.


A már jó pár éve elkészülni akaró, alvásproblémákkal küszködő író Alan Wake is megmutatta magát, igaz pont annyira, amennyire már eddig is megismertük. A legfrissebb Alan Wake trailert azért senki ne hagyja ki!


Furcsa mód örültünk is neki meg nem is, mikor a Valve bejelentette co-op módra kihegyezett túlélős-zombihentelős FPS-ének második részét, a Left 4 Dead 2-t. Mert hát mi már csak olyanok vagyunk, hogy minden újonnan bejelentett játéknak örülünk, na de egy féléve megjelent, még mindig 12 ezer forintba kerülő játéktól hadd várjunk már el kicsivel hosszabb életciklust és támogatást. Hiszen utóbbiból sem sokat láttunk még. Aggodalmaink és kérdéseink novemberben, a Left 4 Dead 2 magjelenésekor lesznek megválaszolva. Addig is itt egy trailer és némi gameplay videó.


Ugyan itt derült fény a Square Enix Rapture kódnév alatt futó projektjére, az MMO-nak megálmodott Final Fantasy XIV Onlinera. A 2010-re datált játék idővel valószínűleg minden platformot támogat majd. Egyéb FF XIV Online infók és debut trailer a vele foglalkozó cikkünkben.


Kb. ugyan így járt a Bungie és a Microsoft által gondozott másik titkos projekt, a most bejelentett Halo: Reach is. Az emberi faj és a Covenantok háborújának, a Halo trilógiát megelőző fázisát átölelő FPS-ről még információhiány kínoz bennünket, de reméljük ez nem marad sokáig így. Egy Halo: Reach trailer minden esetre befutott.


Ha pedig már Halo, akkor a másik, ezen a történetszálon futó projektről, a Halo: ODST-ről is ejtenünk kell néhány szót. Vele kapcsolatban is „csak" egy újabb trailert kapott a nagyközönség.

Végezetül pedig megcsodálhattuk azt az eszközt, amivel a Microsoft a Wii óriási népszerűségét igyekszik meglovagolni. A Projekt Natal képességei láttán mi is csak tátottuk a szánk.

Az Electronic Arts konferenciája valahogy most nem szólt akkorát, mint a redmondiaké. Volt itt Need for Speed: Shift trailer és egyéb infó a játékkal kapcsolatban, ahogy a Sims 3 is mutatott magából egy keveset, szintén trailer formájában.


A BioWare erre a konferenciára volt hivatalos, így a játékai is. Öröm és bódottá' járt az ottlévőknek, hiszen a BioWare srácai élőben demóztak a Dragon Age: Origins-ból, majd bemutatták azt a látványos trailert, amivel az E3-ra készültek.


Mass Effect 2-vel kapcsolatban a készítők a sztoriról hintettek el némi apróságot, hiszen kell lenni magyarázata annak, hogy Shepard miért lélegzik még mindig? A Mass Effect 2 kibővített trailert és a gameplay videót láttátok már?


A BioWare búcsúzásképp pedig olyat adott, hogy még most sem tértünk magunkhoz. A Star Wars: The Old Republic álleejtő render trailerének szűk négy perce több izgalommal, fantáziával és látvánnyal bír, mint a legutóbbi, Kónok háborúja nevezetű egész estés. Vétek kihagyni!


Aztán bejött Yerli és bejelentett valami CryEngine 3 által hajtott Crysis 2-t. Az EA Partners program keretében születő játékról csupán egy rövidke ám annál elgondolkodtatóbb teaser videót láthattunk. Ez alapján én valami szaporodó természeti katasztrófák és „úristenmindmeghalunk" felállásra tippelek. És ti?


Az Eidos színeiben ismerhettük meg kicsit jobban a Just Cause 2-t. Első ránézésre a valamicskét feljavított grafikán és néhány új használható extrán (mint mondjuk a Bionic Commando szerű karból kilőhető csáklya) kívül nem sok változást láttunk. De ennek ellenére még mindig egy kellemes alkotásra számítunk a személyében.


Kevés gyomorforgatóbb játék készül mostanság, mint a Dante's Inferno. Az ismert Dante művön alapuló, de mégis kicsit átdolgozott játék ismételten a God of War szörnyaprító stílusát követi, de már a keresztény kultúrkörben. Az EA gondozásban készülő, jövő tavaszra várható Dante's Infernoból véres trailert kaptunk.


A sok orkos elfes, varázslós, tündéres MMO között a magamfajta földhözragadt szerencsétlen párának kész megváltás olyan címekkel találkozni a masszívan online tolható gammák felhozatalában, mint az E3-on is megjelent All Points Bulletin. A gengszterek és zsaruk lőporfüstös súrlódásaira építkező, kivételes grafikával megáldott MMO PC-re és Xbox 360-ra várható valamikor 2010-ben, de a GTA onlinenak is betudott gamma új traileréből kiindulva már most alig bírom magam tűrtőztetni.

A CIKK ITT FOLYTATÓDIK >>>

Címkék: e3 2009, összefoglaló, rendezvény


E3 2009 összefoglaló #1 - Kommentek

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szerkesztőség és a szolgáltatás üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal! A moderálási elvekbe ütköző hozzászólásokat szerkesztőségünk bármikor törölheti.
Oldal: 1 |
CyberneticGoblin (2009. június 08. 13:25)
Inaktív)
...válasz bcsIRke 2. kommentre:
 
Az id gondolom azért nem jelent meg az E3-on, mert inkább a saját rendezvényükön a QuakeCon-on kívánja bemutatni a kis portékáit. Így akár nagyobb embertömegre is számíthatnak.
6
Zodman (2009. június 07. 19:34)
Inaktív)
Azt te vagy engem nem izgat meg van a film azt kész.
5
ciansa (2009. június 07. 19:17)
Dr. Gregory House (9/10)
most úgy őszintén senkinek sem hiányzott a Max Payne 3 ? nagyon jóra sikeredett az idei E3 felhozatal, viszont a Max Payne 3-at rohadtul hiányolom
4
Dante666 (2009. június 07. 16:54)
Jack Bauer (10/10)
A Sony konferenciát mért nem irtátok le,egyáltalán volt?
3
bcsIRke (2009. június 07. 16:38)
Inaktív)
miért nem jött az id?
2
hompola (2009. június 07. 15:34)
Inaktív)
a fas*om ku*va EA hogy a bf bc2ről semmit sem adott...
1
Oldal: 1 |
Divinity 2: The Dragon Knight Saga

2.690 Ft

TOVÁBBI KAPCSOLÓDÓ HÍREK

AKTUÁLIS!

Ghost Recon: Future Soldier - Fókuszban a single player

2012. február 04. 09:45

Befutott a Ghost Recon: Future Soldier első olyan mozgóképe, mely a játék egyjátékos kampányára fókuszál.

Hófúvásos Jó Reggelt! 2012. 02. 04

AKTUÁLIS LAPSZÁMUNK

Gamestar magazin 2012. januári címlap
Keresd az újságárusoknál!
The Witcher 2 Assassins of Kings előrendelés
King Arthur 2 előrendelés

FANSITE AJÁNLÓ



KIEMELT PARTNEREINK

CÉGMÁTRIX

CégMátrix szolgáltatás- és termékkereső portál
Itt megtalálja a keresett terméket, márkát, szolgáltatást, céget - cégadatokkal: név, cím, telefon, fax, web, nyitva tartás. WAP-on is!

Erdélyben: Erdélyi Cégmátrix