IPB

Üdvözlünk a fórumon! ( Bejelentkezés | Regisztráció )

15 Oldal V < 1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Videókódolás, Mivel? Hogy? stb.
HD2
hozzászólás 2011. január 5. 10:09
Létrehozva: #41

Rock n' Troll
Group Icon
Regisztrált: 2005. 10. 28.
Lakhely: Nagoya

Platform: PC, BlackBerry

Van nála gyorsabb, a BadaBoom Media Converter, ez viszont csak Nvidia GPU-t tud használni.

| i5 750 @ 4,0Ghz | Maximus 3 Gene | HyperX 8GB 2Ghz | AMD R9 280X OC 3GB @1,1Ghz | Samsung 470 SSD 64GB | Samsung F3 1TB 32mb | Seasonic S12II 620W | CM690II Adv. |
[GSF] Picture
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ashtm
hozzászólás 2011. január 4. 19:59
Létrehozva: #42

Már ismerem a guglit!
Group Icon
Regisztrált: 2006. 11. 03.

Platform: PC

IDÉZET(siletto @ 2011. Jan. 04. - 17:53) *

Szitasztok!
Olyan programot keresek,amivel egyszerűen tudok mindenféle filmet 640x360 MP4 be konvertálni, a Nokiámra,
és használja segítségül a videokártyát gyorsításhoz,hogy legalább a 4 processzormagot

Eddig a Format Factory t használtam, az jó is ,mert vesz mindent,és jól is csinálja, de picit lassú

Lassú a Format Factory? Akkor jó keresgélést, annál én eddig csak lassabbakat ismertem annál.

Más:
Eddig AllToAvi-t használtam az mkv-k aviba kódolására, de a Win7-et valamiért rühelli, nem hajlandó működni. Tud valaki olyat, ami hasonlóképpen az említett programhoz képes mkv-t úgy aviba kódolni, hogy a feliratot elhagyja? Format Factoryban sajnos nem találtam ilyen opciót.

Asrock 970 Pro3 -- Phenom II X4 965 BE -- 2x2GB Kingston HyperX Blu DDR3 1600 Kit -- Sapphire HD6850 1GB -- Corsair CX400 -- Bitfenix Merc Beta-- Benq GL2250

"Soha ne becsüld le a hülyeség hatalmát, legfőképpen, ha kitartással párosul."
"Nekromanta sírfelirat: Élt, virágzott, meghalt, kimászott."
+Quote Post
siletto
hozzászólás 2011. január 4. 17:53
Létrehozva: #43

Már ismerem a guglit!
Group Icon
Regisztrált: 2009. 09. 21.
Lakhely: Újfehértó(Localhost){127.0.0.1}

Szitasztok!
Olyan programot keresek,amivel egyszerűen tudok mindenféle filmet 640x360 MP4 be konvertálni, a Nokiámra,
és használja segítségül a videokártyát gyorsításhoz,hogy legalább a 4 processzormagot

Eddig a Format Factory t használtam, az jó is ,mert vesz mindent,és jól is csinálja, de picit lassú

/AMD Phenom II 955BE - Asrock 890GX Extreme3- 4GB GeIL Value 1600mhz CL8 - ATI Radeon HD 6850 1GB - Samsung HD103SJ 1TB SATAII + 2x1TB WD Green RAID 0 Adaptec AAR-1220SA - Gigabyte ODIN Plus 600w Aerocool RS 9 + 6db 12cm-es venti - LG M2294D 22"TFT monitor<<-------Windows 7 Professional x64/

AMD Athlon X2 4800+ - Gigabyte K8N51GMF-9 RH - 2gb Transcend ddr400 - ATI Radeon HD4770 - WD Blue 320gb - FSP 400w psu - Mercury KM86 - Samsung 20" TFT<<------- Windows Xp Prof.
+Quote Post
Maledict
hozzászólás 2010. július 27. 13:22
Létrehozva: #44

Dr. Ögüü
Group Icon
Regisztrált: 2006. 05. 21.
Lakhely: Peremvidék, Baranya-szektor

Köszönet a segítségért! wink.gif

"Csak azok az elveszett emberek, akik feladják saját magukat." - Hans-Ulrich Rudel
+Quote Post
Stauffenberg
hozzászólás 2010. július 25. 13:34
Létrehozva: #45

HD-Ready
Group Icon
Regisztrált: 2005. 10. 11.
Lakhely: Budapest

Platform: PC, Android és Kamerák

QUOTE(kaliban @ Jul 23 2010, 10:42 PM) *

Egyszerűbb ha felrak egy KMPlayer-t, vagy egy VLC Player-t azokhoz még kodek sem kell. smile.gif

Ott a pont! wink.gif

d-ART | PETER-N.hu | Blog
[GSF] Picture
AMD Phenom II X4 955 Black Edition | ASRock 870 Extreme3 | Gainward GTX460 | Kingston 4GB 1333Mhz
CM 600 Gladiator kunyhó | CM 212+ sarkvidéki fuvallat| 460W etető | Dell U2311H - IPS 23" FullHD
+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2010. július 24. 0:14
Létrehozva: #46

I ARE WINNER!
Group Icon
Regisztrált: 2006. 11. 17.
Lakhely: Dunakeszi

QUOTE(kaliban @ Jul 23 2010, 09:42 PM) *

Egyszerűbb ha felrak egy KMPlayer-t, vagy egy VLC Player-t azokhoz még kodek sem kell. smile.gif

akkor vegyük hozzá a Media Player classsic home cinemat is

Blogjaim: a Steam profilban ->[GSF] Picture --"Elutasítom a valóságodat és helyettesítem a sajátommal." Adam Savage
+Quote Post
kaliban
hozzászólás 2010. július 23. 21:42
Létrehozva: #47

Tesco gazdaságos fórumozó
Group Icon
Regisztrált: 2006. 09. 30.

QUOTE(vmiki88 @ Jul 23 2010, 11:32 PM) *

valószínűleg nincs feliratozó "kodek" a gépeden, rakd fel az ffdshow-t és abban van feliratkezelő funkció és akkor lesznek feliratok wmp alatt is.

Asus P5QC, Core 2 E6600 (@3000Mhz), 5-giga Geil Ultra, Samsung HDD 250GB, LG GH20NS15, Gainward GTS250, 500W FSP Bluestorm II, Logitech Performance, Win7/W8 64-bit, MemoPad HD7Jelly Bean]
http://www.panoramio.com/user/4364203
+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2010. július 23. 21:32
Létrehozva: #48

I ARE WINNER!
Group Icon

QUOTE(Maledict @ Jul 23 2010, 08:53 PM) *

Valaki meg tudná nekem mondani hogy Win 7 alatt hgoyan tudom használni a feliratokat ha WMP-n szeretném megnézni a filmeket? Mert úgy mint XP-n (ugyanazt a nevet adom a felriatnak mint a filmnek) nem működik.

valószínűleg nincs feliratozó "kodek" a gépeden, rakd fel az ffdshow-t és abban van feliratkezelő funkció és akkor lesznek feliratok wmp alatt is.

Blogjaim: a Steam profilban ->[GSF] Picture --"Elutasítom a valóságodat és helyettesítem a sajátommal." Adam Savage
+Quote Post
Maledict
hozzászólás 2010. július 23. 20:53
Létrehozva: #49

Dr. Ögüü
Group Icon

Valaki meg tudná nekem mondani hogy Win 7 alatt hgoyan tudom használni a feliratokat ha WMP-n szeretném megnézni a filmeket? Mert úgy mint XP-n (ugyanazt a nevet adom a felriatnak mint a filmnek) nem működik.

"Csak azok az elveszett emberek, akik feladják saját magukat." - Hans-Ulrich Rudel
+Quote Post
siletto
hozzászólás 2010. július 19. 20:08
Létrehozva: #50

Már ismerem a guglit!
Group Icon
Regisztrált: 2009. 09. 21.
Lakhely: Újfehértó(Localhost){127.0.0.1}

Format Factory sztem tudja azt is konvertálni.
Nekem nagyon tetszik a progi,mert szinte mindennel elboldogul,és azt csinálja,amit én akarok.
Azt nem tudom,hogy mennyire gyors,mert eddig 1 magos procival csináltam,és nem tom több magon gyorsabb lenne-e.De én mindenkinek ajánlom.

/AMD Phenom II 955BE - Asrock 890GX Extreme3- 4GB GeIL Value 1600mhz CL8 - ATI Radeon HD 6850 1GB - Samsung HD103SJ 1TB SATAII + 2x1TB WD Green RAID 0 Adaptec AAR-1220SA - Gigabyte ODIN Plus 600w Aerocool RS 9 + 6db 12cm-es venti - LG M2294D 22"TFT monitor<<-------Windows 7 Professional x64/

AMD Athlon X2 4800+ - Gigabyte K8N51GMF-9 RH - 2gb Transcend ddr400 - ATI Radeon HD4770 - WD Blue 320gb - FSP 400w psu - Mercury KM86 - Samsung 20" TFT<<------- Windows Xp Prof.
+Quote Post
PartyTuja
hozzászólás 2010. július 17. 18:31
Létrehozva: #51

Why so serious?
*
Regisztrált: 2009. 01. 10.

QUOTE(Stauffenberg @ Jul 14 2010, 11:12 PM) *

Szubjektív vélemény:

Azért mert szar fos, idióta Apple formátum, ami egyetlen másik operációs rendszerrel sem hajlandó 100%-ig együttműködni! Mi is szívunk vele folyton a stúdióban, mert a gépek egy része Mac és egy másik része PC. A független formátumok (H264, AVI, MPEG, stb) bezzeg működnek gond nélkül egy Mac - PC transzfer esetén, de az Apple és Microsoft formátumok képtelenek rendesen viselkedni a másik rendszeren.

A különbség, hogy a Microsoft nem erőlteti a saját béna formátumait, míg az Apple igen... Utálok Mac gépen dolgozni, ráadásul az agyamat el tudja önteni a szar, mikor a sok sznob Apple-Fag magyarázza, hogy stúdió munkára csak Mac-et érdemes venni, mert felhasználóbarát, minden működik elsőre és különben is...

Ezek a szar hang és video vágónak álcázott szoftverek mindent csinálnak maguktól, minden pöccre indul és helyetted dolgozik... HÁT B4ZDMEG AZT CSINÁLD AMIT ÉN AKAROK! NE AZT AMIT TE!!! Erre lehet mondani, hogy nem kell Garage Bandet, Final Cutot és hasonlókat használni, mert ott van a Premiere, Vegas, Edius és hasonlók... de könyörgöm, azok PC-n is simán elfutnak és azért nem kell kiadnom háromszor annyi pénzt!

Lehet, hogy a PC-vel többet kell bíbelődni, de igazi munkára sokkal alkalmasabb! Csak a IT-sznobok mondogatják, hogy a profik is mind Mac-el dolgoznak... ez egyszerűen nem igaz. Gyakorlaton már nem egy profi stúdióban megfordultam és mindegyikben legyintenek a Mac-re, pont ilyen okokból. Egy profi nem engedheti meg magának, hogy a gépe helyette dolgozzon!

Objektív vélemény:

"Azért mert szar fos, idióta Apple formátum, ami egyetlen másik operációs rendszerrel sem hajlandó 100%-ig együttműködni!" Najó... nem folytatom. Örülök, hogy vége az egyetemi képzésnek, nem kell többé Mac-el f4szkodnom, maradok az emészthető video formátumoknál! Javaslom, hogy legközelebb hanyagold ezt a .mov baromságot, kivéve ha van egy Mac géped is hozzá... az biztosan vinni fogja és azon tényleg jól is viselkedik, de PC-vel inkább felejtős!

Aha értem.
Bár nem tudom hanyagolni a mov-os pudingkodást mert az 550D ilyen formátumban vesz fel ...

Másik /régi?/ accom: Edemking
Elindult a blog /frissítve 2010.05.02./ Deviantom
"Igazságnak azt a hazugságot nevezzük,amelyikben több ember hisz."
+Quote Post
Stauffenberg
hozzászólás 2010. július 14. 23:12
Létrehozva: #52

HD-Ready
Group Icon

QUOTE(PartyTuja @ Jul 13 2010, 05:34 PM) *

VAlaki segítsen mert már nembirom. Szval van egy .mov kiterjesztéső 1080p fájl ami kb 10másodperces és 30 mega. De mikor átakarom konvertálni (mindegy milyen minőségben ls formátumban) akkor kb egy tizedmásodpercnyit átkonvertál aztán ennyi . ÉS mindegyik ilyen videónál ezt csinálja ph34r.gif ohmy.gif .
Egyszerű a kérdés : MIÉRT? sad.gif

Szubjektív vélemény:

Azért mert szar fos, idióta Apple formátum, ami egyetlen másik operációs rendszerrel sem hajlandó 100%-ig együttműködni! Mi is szívunk vele folyton a stúdióban, mert a gépek egy része Mac és egy másik része PC. A független formátumok (H264, AVI, MPEG, stb) bezzeg működnek gond nélkül egy Mac - PC transzfer esetén, de az Apple és Microsoft formátumok képtelenek rendesen viselkedni a másik rendszeren.

A különbség, hogy a Microsoft nem erőlteti a saját béna formátumait, míg az Apple igen... Utálok Mac gépen dolgozni, ráadásul az agyamat el tudja önteni a szar, mikor a sok sznob Apple-Fag magyarázza, hogy stúdió munkára csak Mac-et érdemes venni, mert felhasználóbarát, minden működik elsőre és különben is...

Ezek a szar hang és video vágónak álcázott szoftverek mindent csinálnak maguktól, minden pöccre indul és helyetted dolgozik... HÁT B4ZDMEG AZT CSINÁLD AMIT ÉN AKAROK! NE AZT AMIT TE!!! Erre lehet mondani, hogy nem kell Garage Bandet, Final Cutot és hasonlókat használni, mert ott van a Premiere, Vegas, Edius és hasonlók... de könyörgöm, azok PC-n is simán elfutnak és azért nem kell kiadnom háromszor annyi pénzt!

Lehet, hogy a PC-vel többet kell bíbelődni, de igazi munkára sokkal alkalmasabb! Csak a IT-sznobok mondogatják, hogy a profik is mind Mac-el dolgoznak... ez egyszerűen nem igaz. Gyakorlaton már nem egy profi stúdióban megfordultam és mindegyikben legyintenek a Mac-re, pont ilyen okokból. Egy profi nem engedheti meg magának, hogy a gépe helyette dolgozzon!

Objektív vélemény:

"Azért mert szar fos, idióta Apple formátum, ami egyetlen másik operációs rendszerrel sem hajlandó 100%-ig együttműködni!" Najó... nem folytatom. Örülök, hogy vége az egyetemi képzésnek, nem kell többé Mac-el f4szkodnom, maradok az emészthető video formátumoknál! Javaslom, hogy legközelebb hanyagold ezt a .mov baromságot, kivéve ha van egy Mac géped is hozzá... az biztosan vinni fogja és azon tényleg jól is viselkedik, de PC-vel inkább felejtős!

[GSF] Picture
AMD Phenom II X4 955 Black Edition | ASRock 870 Extreme3 | Gainward GTX460 | Kingston 4GB 1333Mhz
CM 600 Gladiator kunyhó | CM 212+ sarkvidéki fuvallat| 460W etető | Dell U2311H - IPS 23" FullHD
+Quote Post
PartyTuja
hozzászólás 2010. július 13. 17:14
Létrehozva: #53

Why so serious?
*

QUOTE(vmiki88 @ Jul 13 2010, 05:01 PM) *

milyen programot használsz? (használj mediacodert vagy Format Factoryt)

Jaj azt hittem hogy beleírtam. Format Factory legújabbjátz használom...

+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2010. július 13. 17:01
Létrehozva: #54

I ARE WINNER!
Group Icon

QUOTE(PartyTuja @ Jul 13 2010, 04:34 PM) *

MIÉRT? sad.gif

milyen programot használsz? (használj mediacodert vagy Format Factoryt)

+Quote Post
PartyTuja
hozzászólás 2010. július 13. 16:34
Létrehozva: #55

Why so serious?
*

VAlaki segítsen mert már nembirom. Szval van egy .mov kiterjesztéső 1080p fájl ami kb 10másodperces és 30 mega. De mikor átakarom konvertálni (mindegy milyen minőségben ls formátumban) akkor kb egy tizedmásodpercnyit átkonvertál aztán ennyi . ÉS mindegyik ilyen videónál ezt csinálja ph34r.gif ohmy.gif .
Egyszerű a kérdés : MIÉRT? sad.gif

+Quote Post
Devsys
hozzászólás 2010. június 27. 21:18
Létrehozva: #56

First Blood
Group Icon
Regisztrált: 2009. 12. 23.

Üdv all!
van egy régebbi asztali dvd lejátszóm, ami nem nagyon akarja vinni a convert x to dvd által átkonvertált filmeket, ellenben a másik, újabb meg gond nélkül lejátsza őket. tudna vki egy olyan progit ajánlani, amivel a régebbi dvd lejátszókra is tudok filmet konvertálni? (DVD-R dvd-t használok)
+Quote Post
takii
hozzászólás 2010. június 16. 9:56
Létrehozva: #57

Szuper csillagharcos
Group Icon
Regisztrált: 2009. 06. 05.

QUOTE(vmiki88 @ Jun 15 2010, 05:06 PM) *

a sony vegas a saját kodekjeit használja (elméletileg)
Melyik verzió van meg?

9 pro.
wmw-vel csináltam, és annak a codecjével, úgy is jó, bár szerintem több helyet igényel mint az x264.

!Just4Fun!
+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2010. június 15. 17:06
Létrehozva: #58

I ARE WINNER!
Group Icon

QUOTE(takii @ Jun 15 2010, 03:38 PM) *

Miért nem látom x264 codec-et Sony Vegas-ba?
KMPlayer van fent nekem, de külön codecpakkot nem szeretnék feltenni ezért valami 5let?

a sony vegas a saját kodekjeit használja (elméletileg)
Melyik verzió van meg?

+Quote Post
takii
hozzászólás 2010. június 15. 15:38
Létrehozva: #59

Szuper csillagharcos
Group Icon

Miért nem látom x264 codec-et Sony Vegas-ba?
KMPlayer van fent nekem, de külön codecpakkot nem szeretnék feltenni ezért valami 5let?

!Just4Fun!
+Quote Post
takii
hozzászólás 2010. június 14. 10:13
Létrehozva: #60

Szuper csillagharcos
Group Icon

QUOTE(vmiki88 @ Jun 14 2010, 09:34 AM) *

mkvmergevel szerintem meg lehet ezt oldani

Asszem KMPlayer-be is van hasonló megoldás, de nem tudom hogy kell, nem próbáltam még.

!Just4Fun!
+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2010. június 14. 9:34
Létrehozva: #61

I ARE WINNER!
Group Icon

QUOTE(kEke^ @ Jun 13 2010, 12:02 PM) *

Jobb híján ide írok, remélem tudtok segíteni.

Van egy .mkv fájlom, benne angol szinkron. Hogyan tudnék legegyszerűbben berakni mellé egy magyar hangsávot is? (esetleg alapértelmezetté is tenni)

mkvmergevel szerintem meg lehet ezt oldani

+Quote Post
takii
hozzászólás 2010. június 14. 8:18
Létrehozva: #62

Szuper csillagharcos
Group Icon

QUOTE(kEke^ @ Jun 13 2010, 12:02 PM) *

Van egy .mkv fájlom, benne angol szinkron. Hogyan tudnék legegyszerűbben berakni mellé egy magyar hangsávot is? (esetleg alapértelmezetté is tenni)

ha nincs hozzá magyar szinkron akkor sehogy biggrin.gif
KMPlayerbe pl, úgy tudod megcsinálni, hogy elindítod a filmet, és akkor ha egy mappába vannak+ugyan az a neve, akkor megtalálja a feliratot, szinkront is.
Aztán jobb klikk a filmen, feliratok->feliratok nyelvezete, és ott a Next Subtitle alatt vannak a feliratok(már ha vannak biggrin.gif).

!Just4Fun!
+Quote Post
_kEke_
hozzászólás 2010. június 13. 12:02
Létrehozva: #63

Crack.exe
Group Icon
Regisztrált: 2004. 06. 21.
Lakhely: my own realm

[ kEke is fully charged with colos^style :D ]
IPB Image

Köszi mindent GSF! 2004-2010
+Quote Post
Maledict
hozzászólás 2010. április 11. 13:45
Létrehozva: #64

Dr. Ögüü
Group Icon

QUOTE(vmiki88 @ Apr 11 2010, 01:16 PM) *

ez sztem valami vírus vagy nem tudom huh.gif
Esetleg nézd meg, hogy honnan akarja ezt telepíteni és töröld le a telepítő fájlt.
Azután (vagy előtte, lehet az is megoldja a gondokat) rakd fel az Ffdshow-ot.

Leszedtem a programot de nem változott semmi. Warcraft 3-nál konkrétan ezt írja ki. Ha rámegyek az ignore-ra akkor kiírja hogy az adott mappán belül melyik fájlokat kellene módosítani ha a retry-re ugyanez történik ha pedig a cancel-re újra elkezd tölteni... Megpróbáltam hogy mi történik ha kitörlöm a fájlt hát nem változott semmi. Utána visszaállítottam majd az egész QT mappát kitöröltem ezután sem történt semmi. Dühömben véletlenül a visszaállítás helyett a "Lomtár ürítésére" mentem szóval a mappát már nem fogom viszontlátni laugh.gif Egyáltalán van valakinek fogalma arról hogy mi a fenéért csinálja ezt? Már egy ideje szórakozik velem de eddig tűrhető volt mert csak filmnézésnél jött elő nem pedig játékoknál... És a játékok közül is csak a Warcraft 3-nál csinálja. Nehogy már újra kelljen raknom emiatt a winganét... mad.gif dry.gif

+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2010. április 11. 13:16
Létrehozva: #65

I ARE WINNER!
Group Icon

QUOTE(Maledict @ Apr 10 2010, 08:33 PM) *

Valaki elárulná hogy ez a rohadt Windows Media Player miért keres filtert és codec packot amikor elindítok egy videót? Konkrétan erre gondolok. Ha rányomom hogy cancel feldobja megint vagy 2000x is mindig le kell nyomni. Addig el sem indul a film meg semmi. Ha meg megvárom míg végigér a csík akkor nem talál semmit és megint marad a cancel. Olyan szinten k*rva idegesítő pedig már szedtem le neki codecet és akkor sem változott meg. A legnagyobb vicc hogy ma felraktam a Warcraft III-mat és az elején ugyanúgy behozza ezt a baromságot és nem indítja el a játékot. Ha rámegyek a cancel-re akkor meg lefagy a játék. Egyszóval nem tudok vele játszani. A képen amit linkeltem a WMP classiccal van csinálva a kép mert azt hittem ha eltörlöm a 11-est akkor majd jó lesz. Hát nem lett... Ötletek?

ez sztem valami vírus vagy nem tudom huh.gif
Esetleg nézd meg, hogy honnan akarja ezt telepíteni és töröld le a telepítő fájlt.
Azután (vagy előtte, lehet az is megoldja a gondokat) rakd fel az Ffdshow-ot.

+Quote Post
Maledict
hozzászólás 2010. április 10. 20:33
Létrehozva: #66

Dr. Ögüü
Group Icon

Valaki elárulná hogy ez a rohadt Windows Media Player miért keres filtert és codec packot amikor elindítok egy videót? Konkrétan erre gondolok. Ha rányomom hogy cancel feldobja megint vagy 2000x is mindig le kell nyomni. Addig el sem indul a film meg semmi. Ha meg megvárom míg végigér a csík akkor nem talál semmit és megint marad a cancel. Olyan szinten k*rva idegesítő pedig már szedtem le neki codecet és akkor sem változott meg. A legnagyobb vicc hogy ma felraktam a Warcraft III-mat és az elején ugyanúgy behozza ezt a baromságot és nem indítja el a játékot. Ha rámegyek a cancel-re akkor meg lefagy a játék. Egyszóval nem tudok vele játszani. A képen amit linkeltem a WMP classiccal van csinálva a kép mert azt hittem ha eltörlöm a 11-est akkor majd jó lesz. Hát nem lett... Ötletek?

+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2010. március 20. 18:33
Létrehozva: #67

I ARE WINNER!
Group Icon

QUOTE(mcatka @ Mar 20 2010, 04:12 PM) *

Helló!

Egy olyan programot keresek, amivel MTS kiterjesztésű videó fájlokat tudnék átkonvertálni AVI-ba, de olyan kéne, ami ingyenes, és nincs korlátozva.

Mediacoder vagy Format factory

+Quote Post
mcatka
hozzászólás 2010. március 20. 15:12
Létrehozva: #68

Friss hús
Group Icon
Regisztrált: 2006. 03. 02.

Helló!

Egy olyan programot keresek, amivel MTS kiterjesztésű videó fájlokat tudnék átkonvertálni AVI-ba, de olyan kéne, ami ingyenes, és nincs korlátozva.
+Quote Post
Raven
hozzászólás 2010. február 22. 22:20
Létrehozva: #69

Fake Account
Group Icon
Regisztrált: 2004. 10. 06.
Lakhely: Veszprém

bump

[GSF] Picture
+Quote Post
Raven
hozzászólás 2010. február 21. 19:32
Létrehozva: #70

Fake Account
Group Icon
Regisztrált: 2004. 10. 06.
Lakhely: Veszprém

az miért van h ha virtual dub-bal lame mp3 codec-et használva audio-t tömörítek, akkor kinyútja az audio stream-et (2:46-os videóból 12:03-as lett) és képnek pedig a videó utolsó frame-jét ismételgeti? képtelen vagyok fraps által felvett videóban audio-t tömöríteni így, mert tönkrevágja az egész videót.

[GSF] Picture
+Quote Post
TheKingofCPU
hozzászólás 2009. december 22. 19:26
Létrehozva: #71

Dr. Ögüü
Group Icon
Regisztrált: 2008. 09. 21.

Platform: PC, Android

QUOTE(Stauffenberg @ Dec 22 2009, 08:24 PM) *

Ugyan úgy ahogy a hangot halkítod a videót is tudod sötétíteni, így lehet csinálni ki- és beúszást, vagy átúsztatást is. Szöveget pedig úgy tudsz lerakni, hogy a Text timeline-ra jobb gombbal kattintasz és valami iylesmit keress: "Add text media". Nem tudom már fejből, de meg fogod találni. Ott írhatsz be szöveget, pozicionálhatod, effektezheted, mozgásokat állíthatsz be, plusz a timeline-on az elem szélét megfogva és oldalra húzva hoszabb ideig is megjelenítheted és természetesen ezen is működik az úsztatás.

Egyébként meg ez nem a Videokódolás topik témája, van külön Videovágás téma is.

Majd megkeresem, legalább tudom, mit, hogy keresek. Köszönöm.

Tudom, észrevettem már, h rosszhelyre írtam.
szerk: megvan.
+Quote Post
Stauffenberg
hozzászólás 2009. december 22. 19:24
Létrehozva: #72

HD-Ready
Group Icon

QUOTE(TheKingofCPU @ Dec 22 2009, 06:41 PM) *

Azaz, köszönöm, meglett. smile.gif Végre normálisan megtudom csinálni a hangvágatlan movie-m
szerk: még azt nem tudod véletlenül, h tudnék a videó-ra szöveget írni? Mert így elég gané, h beugrik egy fekete hátérrel. Meg akkor a végén is lehetne játékból felvett részek és közben pörögne a szöveg.

Ugyan úgy ahogy a hangot halkítod a videót is tudod sötétíteni, így lehet csinálni ki- és beúszást, vagy átúsztatást is. Szöveget pedig úgy tudsz lerakni, hogy a Text timeline-ra jobb gombbal kattintasz és valami iylesmit keress: "Add text media". Nem tudom már fejből, de meg fogod találni. Ott írhatsz be szöveget, pozicionálhatod, effektezheted, mozgásokat állíthatsz be, plusz a timeline-on az elem szélét megfogva és oldalra húzva hoszabb ideig is megjelenítheted és természetesen ezen is működik az úsztatás.

Egyébként meg ez nem a Videokódolás topik témája, van külön Videovágás téma is.

[GSF] Picture
+Quote Post
TheKingofCPU
hozzászólás 2009. december 22. 17:41
Létrehozva: #73

Dr. Ögüü
Group Icon

QUOTE(tibi6893 @ Dec 22 2009, 02:16 PM) *

a berakott v már meglévő hang 2 szélén a kis nyilat húzd és megjelenik egy átszínezett rész, az lesz a rész ami alatt lehalkul a hang.
(remélem erre értetted..)

Azaz, köszönöm, meglett. smile.gif Végre normálisan megtudom csinálni a hangvágatlan movie-m
szerk: még azt nem tudod véletlenül, h tudnék a videó-ra szöveget írni? Mert így elég gané, h beugrik egy fekete hátérrel. Meg akkor a végén is lehetne játékból felvett részek és közben pörögne a szöveg.
+Quote Post
Shudzsi
hozzászólás 2009. december 22. 13:16
Létrehozva: #74

Szuper csillagharcos
Group Icon
Regisztrált: 2005. 12. 04.

QUOTE(TheKingofCPU @ Dec 21 2009, 11:11 PM) *

Valaki nem tudja, h tudnék sony vegas 9pro-ban a hangra halkulást tenni? Nem találom, és angolom se a legjobb smile.gif

a berakott v már meglévő hang 2 szélén a kis nyilat húzd és megjelenik egy átszínezett rész, az lesz a rész ami alatt lehalkul a hang.
(remélem erre értetted..)

Ignoring good advice since 1993.

+Quote Post
TheKingofCPU
hozzászólás 2009. december 21. 22:11
Létrehozva: #75

Dr. Ögüü
Group Icon

Valaki nem tudja, h tudnék sony vegas 9pro-ban a hangra halkulást tenni? Nem találom, és angolom se a legjobb smile.gif
+Quote Post
Shudzsi
hozzászólás 2009. december 21. 7:42
Létrehozva: #76

Szuper csillagharcos
Group Icon

QUOTE(Stauffenberg @ Dec 21 2009, 04:12 AM) *

A StaxRip nevű progival utólag is tudsz pixel aspect ratio-t állítani. Én is szívtam ezzel, csak én a HDV - DVAVI formátum váltásnál.

Köszi de megvan így végre rendes méretben konvertál smile.gif.

+Quote Post
Stauffenberg
hozzászólás 2009. december 21. 3:12
Létrehozva: #77

HD-Ready
Group Icon

QUOTE(tibi6893 @ Dec 20 2009, 03:00 PM) *

oks köszi, de ezt a vegasban hol?

A StaxRip nevű progival utólag is tudsz pixel aspect ratio-t állítani. Én is szívtam ezzel, csak én a HDV - DVAVI formátum váltásnál.

[GSF] Picture
+Quote Post
GordonGU
hozzászólás 2009. december 20. 22:17
Létrehozva: #78

Szuper csillagharcos
Group Icon
Regisztrált: 2007. 10. 18.
Lakhely: Mezőkövesd

Köszi, sikerült használni, és leis játsza biggrin.gif !

ASUS Rampage II Gene, Intel i7 920 (D0)+SCYTHE Mugen 2, G.Skill DDR3 6Gb 1600Mhz, Asus HD 7870 Direct CU II 2Gb, OCZ Agility 3 SSD 60Gb , Western Digital 1.5Tb\64Mb HDD+ Maxtor 320Gb\32Mb HDD, CORSAIR HX750W, Samsung 2243NW 22"
+Quote Post
Cnensuska
hozzászólás 2009. december 20. 19:26
Létrehozva: #79

Optimist Prime
Group Icon
Regisztrált: 2005. 01. 05.
Lakhely: BudaPest

QUOTE(GordonGU @ Dec 20 2009, 04:57 PM) *

Tudnátok valamilyen progit ajánlani amivel Avi wmv stb fájlokat tudok MP4-re konvertálni(PSP-re szeretném másolni)!?

én telefonra a Super nevű progit használom biggrin.gif

: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/super...free--PH14.html

és itt 1 használati útmutató is biggrin.gif
http://s5230.rbz.hu/index.php?option=com_c...9&Itemid=43 ( kicsit lejjebb )
+Quote Post
vmiki88
hozzászólás 2009. december 20. 18:41
Létrehozva: #80

I ARE WINNER!
Group Icon

QUOTE(GordonGU @ Dec 20 2009, 04:57 PM) *

Tudnátok valamilyen progit ajánlani amivel Avi wmv stb fájlokat tudok MP4-re konvertálni(PSP-re szeretném másolni)!?

Mediacoder, Any video converter vagy Avidemux

+Quote Post
GordonGU
hozzászólás 2009. december 20. 15:57
Létrehozva: #81

Szuper csillagharcos
Group Icon
Regisztrált: 2007. 10. 18.
Lakhely: Mezőkövesd

ASUS Rampage II Gene, Intel i7 920 (D0)+SCYTHE Mugen 2, G.Skill DDR3 6Gb 1600Mhz, Asus HD 7870 Direct CU II 2Gb, OCZ Agility 3 SSD 60Gb , Western Digital 1.5Tb\64Mb HDD+ Maxtor 320Gb\32Mb HDD, CORSAIR HX750W, Samsung 2243NW 22"
+Quote Post
tomeeto
hozzászólás 2009. december 20. 14:02
Létrehozva: #82

A Szent Kézigránát őrzője
Group Icon
Regisztrált: 2003. 12. 19.

QUOTE(tibi6893 @ Dec 20 2009, 03:00 PM) *

Mikor új videót hozol létre, a Video fülben- alap - található meg, a field order alatt. Pixel aspect ratio.
+Quote Post
Shudzsi
hozzászólás 2009. december 20. 14:00
Létrehozva: #83

Szuper csillagharcos
Group Icon

QUOTE(tomeeto @ Dec 20 2009, 02:56 PM) *

Próbáltad már átállítani a pixelméretet 1-ről 1,333-ra?

+Quote Post
tomeeto
hozzászólás 2009. december 20. 13:56
Létrehozva: #84

A Szent Kézigránát őrzője
Group Icon
Regisztrált: 2003. 12. 19.

Próbáltad már átállítani a pixelméretet 1-ről 1,333-ra?
+Quote Post
Shudzsi
hozzászólás 2009. december 20. 13:52
Létrehozva: #85

Szuper csillagharcos
Group Icon

hello,lenne egy kis problémám!
1280x720-as felbontásban vettem fel videókat az 1280x1024-es monitoromon.
Mikor Premier Pro CS4-el szerkesztettem rendben volt,sikerült és youtuben rendesen méretezte.
Most próbálgatom Sony Vegas-t de ha a vegassal szerkesztem,hiába ugyanakkora a felbontás, egy nagy fekete kerete lesz a vidinek,mintha kicsi lenne .Pedig a végeredmény is 1280x720-as meg mikor a vidioket belerakom azok is.

mit rontok el vagy mit állítsak át?
(monitorom nem lehet szerintem ludas mert a premieres videók jól sikerültek..)

+Quote Post
Cnensuska
hozzászólás 2009. december 20. 11:05
Létrehozva: #86

Optimist Prime
Group Icon
Regisztrált: 2005. 01. 05.
Lakhely: BudaPest

sziasztok 1 kérdés vagy esetleg 2 smile.gif

mediacoderrel kapcsolatban

hogyan tudom azt beállitani hogy van 1 több szinkronos filmem ( jelen esetben full metal panic biggrin.gif ) és ugye eredetileg japánul játsza le a gép... na mivel én telcsin akarom nézni ezért az érdekelne hogy hogyan tudom azt megcsinálni hogy magyar legyen a hang, ne legyen felirat....

más kérdés: hogyan tudok mediacoderrel feliratot égetni? smile.gif ( ha lehet )
+Quote Post
kaliban
hozzászólás 2009. december 12. 13:09
Létrehozva: #87

Group Icon

QUOTE(Hardverbacsi @ Dec 12 2009, 11:35 AM) *

Scart meg 3 RCA (sárga, piros, fehér) csatlakozó van a VHS lejátszón.

Mivel lenne a legcélszerűbb? TV-tunerem sincs még, abból is milyet kell venni?

Scart és valamivé átalakítani és úgy be a TV-tunerbe?
Vagy én még olyanra gondoltam, hogy a sárga RCA-t átalakítani S-video-ba és úgy.

TV-tunerből, MPEG4-es digitális adásokat is fogó kütyüt, ugyanis abban sugároznak a magyarországi földi digitális adók és 2012-től, csak abban, lévén megszűnik az analóg adás.
Én egy belső kártyát vennék, valamelyok Leadtek variációt.
A Scart-Scart csatlakozás a legegyszerübb, de ha van az RCA (kompozit, vagy komponens kimenet), akkor az is jó élből, vagy ahogy mondod, egy S-Video átalakítóval.

Asus P5QC, Core 2 E6600 (@3000Mhz), 5-giga Geil Ultra, Samsung HDD 250GB, LG GH20NS15, Gainward GTS250, 500W FSP Bluestorm II, Logitech Performance, Win7/W8 64-bit, MemoPad HD7Jelly Bean]
+Quote Post
Hardverbacsi
hozzászólás 2009. december 12. 10:35
Létrehozva: #88

Dr. Ögüü
Group Icon
Regisztrált: 2008. 09. 03.

Scart meg 3 RCA (sárga, piros, fehér) csatlakozó van a VHS lejátszón.

Mivel lenne a legcélszerűbb? TV-tunerem sincs még, abból is milyet kell venni?

Scart és valamivé átalakítani és úgy be a TV-tunerbe?
Vagy én még olyanra gondoltam, hogy a sárga RCA-t átalakítani S-video-ba és úgy.

E5200 @ 3GHz | 2x1GB RAM @ 800MHz | Gainward GTX 460 768MB @ 815/3800 MHz | Steam
+Quote Post
kaliban
hozzászólás 2009. november 25. 22:12
Létrehozva: #89

Group Icon

QUOTE(Stauffenberg @ Nov 25 2009, 10:51 PM) *

Legolcsóbb: VHS lejátszó kimenetét a gépedben lévő TV tunerre kötöd, majd felveszed.*
Azt ne kérdezd, hogy mit hova, hogyan dugj, kb. 6-8 éve láttam utoljára VHS lejátszót (pedig a filmszakmában tanulok), nem emlékszem már, hogy milyen jelkiviteli módjai vannak.

Legjobb: Stúdiókban használatos VHS capture berendezések segítségével való digitalizálás (kivéve D-VHS esetén, ami eleve digitális formátum) vagy elviszed egy olyan helyre ahol VHS-ből csinálnak DVD-t. Előbbi nagyon sokba kerül, ha nem dolgozol televízió, vagy filmstúdió közelben akkor esélytelen a használatuk, utóbbi pedig szintén nem mondható olcsónak. Sok helyen 5-6 ropit is elkérnek érte minden 120 perc anyag után.

*= Csak ha birtokában vagy egy TV tuner kártyának, illetve VHS lejátszónak.

Itt a ki-bemenet a döntő rész.
Ha a videomagnón van S-VHS kimenet, az a legjobb, ha van rajta Euroscart kimenet az elfogadható, ha egyik sincs, marad a sima RF (koaxiális) antennakimenet, ami pocsék minőség...
Tehát a fogadókészülékben (tunerben, digitalizálóban), kell lenni S-Video, Euroscart bemenetnek.
Egyes magnókon, van kompozit, vagy komponens kimenet és azt kell összekötni a megfelelő bementtel, ha van.
Tehát, alapból feltételezi az ember azt a készüléket, aminek van Scart, kompozit, komponens, S-video BEMENETE...ha nincs, kell venni, anélkül nem mén.

+Quote Post
Stauffenberg
hozzászólás 2009. november 25. 21:51
Létrehozva: #90

HD-Ready
Group Icon

QUOTE(Hardverbacsi @ Nov 25 2009, 10:39 PM) *

A VHS kazettáimat digitalizálni szeretném, de gőzöm sincs, hogy mi lenne a legjobb és legolcsóbb megoldás rá.

Tudnátok mutatni valami utat, melyen elindulhatnék?

Legolcsóbb: VHS lejátszó kimenetét a gépedben lévő TV tunerre kötöd, majd felveszed.*
Azt ne kérdezd, hogy mit hova, hogyan dugj, kb. 6-8 éve láttam utoljára VHS lejátszót (pedig a filmszakmában tanulok), nem emlékszem már, hogy milyen jelkiviteli módjai vannak.

Legjobb: Stúdiókban használatos VHS capture berendezések segítségével való digitalizálás (kivéve D-VHS esetén, ami eleve digitális formátum) vagy elviszed egy olyan helyre ahol VHS-ből csinálnak DVD-t. Előbbi nagyon sokba kerül, ha nem dolgozol televízió, vagy filmstúdió közelben akkor esélytelen a használatuk, utóbbi pedig szintén nem mondható olcsónak. Sok helyen 5-6 ropit is elkérnek érte minden 120 perc anyag után.

*= Csak ha birtokában vagy egy TV tuner kártyának, illetve VHS lejátszónak.

[GSF] Picture
+Quote Post

15 Oldal V < 1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó:

Szöveges verzió A pontos idő: 2014. szeptember 19. 4:45

Board Design: ivanszky