Hirdetés

Miért lehet halálraítélni egy játékfejlesztőt?

|

A Tanú című film egyik kedvenc mondata a "Mutasson nekem egyetlen embert ebben a tetves országban, akire ha kell, 5 perc alatt nem bizonyítom rá, hogy bűnös!"

Hirdetés

Korábbi GameStar Hype-ban már hallhattatok a játékfejlesztő kémről. Most egy kicsit részletesebben is beszámolunk a dologról, valamint megnézhetitek, hogy mely játékok azok, amikből szivárog a gonosz.

Még január első felében jelentette be az iráni kormány, hogy halálraítélte azt a férfit, akit kémkedéssel és videojátékok általi propagandával vádoltak. Amir Mirzaye Hekmati, az Egyesült Államok egykori tengerészgyalogosa, és videojáték fejlesztő, kémkedés vádjával lett az iráni bíróság elé állítva, és halálraítélve. Letartóztatása után állítólag kiderült, hogy a DARPA (Defense Advanced Research Project Agency - Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynöksége) alkalmazásában állt, és fedőtevékenységként játékok fejlesztésében vett részt az USA számára.

"A DARPA után felvettek a Kuma Games Company-hez, mely egy számítógépes játékokkal foglalkozó társaság. Feladata az volt, hogy különleges filmeket és játékokat készítsen, melyek alkalmasak arra, hogy megváltoztassák a Közel-Kelet lakosainak gondolkodását. Mindezt a CIA pénzelte, és így a játékok ingyenesen kerülhettek a célcsoporthoz. A Kuma Games (és rajta keresztül a CIA) ezzel azt szerette volna elérni, hogy meggyőzzék az embereket, hogy amit az USA Irakban és másutt tesz, az teljesen helyén van, és elfogadható."

A bizonyítékok között szerepel, hogy a Kuma 2009-ben 95.920 dollárt kapott az eredményes munkájáért, mivel segítette a katonákat abban, hogy a játékok által a katonák megtanulhassák, és szinten tarthassák a misszióhoz szükséges nyelvi ismereteket. Ezen kívül szintén terhelő, hogy Hekmati kutatásvezetőként szerepelt a projektben, és volt egy kumagames.com végű e-mail címe. A bíróságon több YouTube felvételt is bemutattak, melyek arról tanúskodnak, hogy ártó szándékú játékokról van szó. Ilyen például az a jelenet, melyben az 1980-as iráni túszdrámát szimulálják, vagy a másik, ami Oszama Bin Laden megölését mutatja.

Mindenki döntse el magában, hogy vajon ebben az esetben mi az igazság? Az iráni paranoia áldozata-e a férfi, vagy az USA valóban játékokon keresztül próbálja meg eladni magát.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)