Hirdetés

Ha még egyszer beszólsz, valahol meghal egy indie fejlesztő

|

A brit indie stúdió, a Puppygames egyik munkatársa szerint a bunkó gamerek túl sok szakmabelit készítenek ki. Mert aki szívére veszi a trollokat, annak vége.

Hirdetés

Nos, nem egyszerű manapság indie fejlesztőnek lenni, nem kevés stresszel jár kis halnak lenni ebben az iparágban. A retro stílusú játékokat készítő brit Puppygames egyik munkatársa az oldalukon közzétett blogposztban most kiadott magából egy jó adagot ebből a feszültségből. Tanulságos olvasmány, ha másról nem, legalább arról, hogy nekünk gamereknek néha nem ártana konstruktívabban kritizálni.

A Cas becenévvel publikáló fejlesztő szerint az indie fejlesztők életét megkeserítik a gyakran faragatlan gamerek meggondolatlan, sértő kommentjei, amikkel a saját fórumaikon még csak-csak megbirkóznak, ám más weboldalakon már sokkal nehezebb a helyzet. Ugyanis míg az általuk moderált helyeken egyszerűen eltüntethetik az ingerküszöbüket meghaladó hozzászólásokat, addig máshol két választásuk marad: kommentháborúba bonyolódni a trollokkal, vagy hallgatni.

Ez pedig egyrészt azért bosszantja emberünket, mert ha válaszolnak, az csak még több figyelmet és utálatot vonz, arról nem is beszélve, hogy a játékosokkal való interakció tabuktól terhes.

 - írja. Erre a jelenségre Phil Fish példáját hozza elő, illetve hogy őt hogyan tette tönkre a sok utálkozó komment, amit kapott, habár azt ne felejtsük el, hogy ez a figyelem hozott is neki komoly anyagi sikert.

A hallgatás pedig nem alternatíva, egyrészt a játékos közösségben lévő mérhetetlen mennyiségű negativitás miatt, másrészt pedig azért, mert már nem ér szinte semmit sem az egyedi gamer a fejlesztőknek. Igen, felháborítónak hangzik, de számoljunk utána. Cas szerint amíg húsz dollárért tudták árulni a játékaikat, a vásárlóikat királyként kezelték. Leírása szerint azzal viccelődtek, hogy egy dollárért árulták a játékaikat, 19 dollárnyi támogatással. 

Amíg mindezt húsz dollárért tették eladott kópiánként, addig megérte, viszont az elmúlt években Cas szerint egy indie játékot ennek töredékéért lehet eladni, leginkább egy dollárért. Ezt ő a Steam és a hozzá hasonló online terjesztők által szervezett leárazásoknak tudja be, a csomagban eladott játékok, mint például a Humble Bundle és a hasonló konstrukciók pedig ennek extrém verzióit jelentik. 

Ennyiért pedig nem hogy nem fogják helyetted helyrehozni a számítógéped, de inkább az első rosszidnulatú beszólásnál fogják elkönyvelni az elveszített vásárlót, és felejtenek el minél hamarabb. "De semmiképp se beszélj róla! Jön a 4chan! Inkább leszegem a fejem és visszamegyek játékokat írni, mert azt szeretem igazán."

- zárja keserűen Cas. Ti mit gondoltok?

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)