Hirdetés

Wii Fit Plus - teszt

|

Alakítsuk ki otthoni konditermünket gyorsan, egyszerűen, Wii konzolunk és Balance Board-unk segítségével!

Hirdetés

Aki ismeri a Nintendo Wii konzolját, már megszokhatta, hogy a mozgásérzékelős-egyensúlybemérős-dőlésszögellenőrzős csoda-dolgok bődületes erővel szippantják magába az egyszerű emberfiát, aki rácsodálkozva, lebiggyesztett ajakegyüttessel csodálkozik rá a japánok robottechnológiájára.

S ha már behozták a köztudatba, akkor használjuk is ki! Nyilván ez lehetett a mottója Nintendoéknak, amikor elkezdték sorra gyártani a jobbnál jobb intuitivitást messze nem nélkülöző játékaikat. No és ha mozgáscentrikusság, akkor nyilván elsődlegesen a sportágak részletes kivesézése a fókuszban: élénk példaként emlékezzünk csak a Wii Sports-ra.

De mivel jelen tesztünk alanya a Wii fitnesszjátéka, a Wii Fit Plus, ezért összpontosítsunk most teljes erőbedobással őreája.

Mi is ez a fitnesszkedés?

A Wii Fit Plus tulajdonképpen méltó utódja a Wii Fit-nek, mely utóbbi 2008 nyárelőjén látott napvilágot. Aki esetleg nem ismerné, miről is van szó, annak elég annyi, hogy a Nintendo által kifejlesztett tulajdonképpeni virtuális személyi tréner ez, amely játszi könnyedséggel kalauzolja a felhasználót a fitnessz világába, ezen belül is a legkülönbözőbb vállfajokkal találkozhatunk. A játék alapkelléke a szintén Nintendo által kifejlesztett Balance Board is, ami – a nevéből adódóan is – egyensúly, testsúly alapján küldi az adatokat a konzolnak.

A játék egyébként teljesen személyre szabott, tehát az Mii megalkotásával egyetemben tudunk csak érdemben bejelentkezni a Wii Fit Plus-ba. Hasonlóan az első epizódhoz, itt is a Wii Fit Plaza-ba való belépés után, az egyéni beállítások véglegesítésével kezdünk: meg kell adnunk tehát magasságunkat, aztán a Balance Board-ra állva a gép megállapítja súlyunkat, majd összesítést kapunk arról, milyen is a testtartásunk. Az egyensúlytesztek elvégzése után naptárunkba nyomunk egy pecsétet, ezzel regisztrálva magunkat az adott napra: nem voltunk restek edzeni. Induljon a buli.

Gyúrjunk, vaze'

A buli tényleg elkezdődik, mivel hihetetlenül sokrétű lehetőség áll a mozgáséhes user rendelkezésére. És a legjobb az egészben, hogy a legtöbb feladat különálló játékba van konvertálva, tehát tulajdonképpen észrevétlenül égetjük majd a kalóriákat, miközben önfeledten biciklizünk, repkedünk, síugrunk, szlalomozunk, vagy épp golfozunk.

Mert ez az egyik legfőbb pozitívuma a Wii Fit Plus-nak: sosem látott mennyiségű játék vár arra, hogy lihegve, kifáradva kijátsszuk azokat. A főmenüből például az aerobic gyakorlatokat választva rögvest rákattanhatunk például egy laza hulahoppozásra, step aerobicra, de választhatjuk a futást is, amely a Wii Fit virtuális szigetén kalauzolja körbe a játékost.

Természetesen kiválaszthatjuk minden esetben azt az időtartamot is, amit a gyakorlat elvégzésére szánunk: virtuális személyi edzőnk folyamatosan jelzi, ha például – a futásnál maradva – érettek lettünk egy 10 perces futásra.

Ha a balance, azaz az egyensúlyozásra kiépített játékokat választjuk, szintén nem érhet csalódás minket: itt síelhetünk, hódeszkázhatunk, de egyéb olyan kihívásoknak is eleget tehetünk, amelyekről álmodni sem nagyon mertünk volna mindezidáig, mint Wii tulajok.

Fejlődjünk jógával, izmot építve

Persze nem csak játék az edzés, ezt mindannyian tudjuk, épp ezért nem árt, ha a komolyabb hangvételű lehetőségekkel is megismerkedünk: van itt jóga, és speciális izomépítő gyakorlatok is. Általában a két gyakorlattípus kombinálva a legnagyszerűbb, tehát ha mondjuk felüléseket csinálunk, javasolt kombinálni a gép által felkínált jógagyakorlat(ok) valamelyikével.

Végtelen számú feladatot kapunk, s szerepjáték-szerűen folyamatos fejlődésünk eredményeként „unlockolódnak” a gyakorlatok, ugyanez vonatkozik az elvégzendő mennyiség számára is.

Mint említettem, edzéstervet kapunk a játék indítása elején, amely két változatból állhat. Az egyszerűbb megoldásban elég megadni azt, hogy hány hét/hónap alatt szeretnénk leadni a súlyunkból, s azt is, hogy mennyit, de akár választhatjuk a súlyfelszedés lehetőségét is. Nyilván utóbbinál az izomépítés lesz a fő feladat, úgyhogy talán egyszerűbben kezelhető kérdés lehet, ha nem koplalnunk, hanem ennünk kell.

Sok esetben nem is kell használnunk a Balance Board-ot, elég, ha a kezünkben/zsebünkben tartott Wii Remote-tal operálunk, vagy épp hozzárendeljük a Nunchuk-ot is. Utóbbi kombó például nagyszerűen alkalmazható a boksz- vagy épp ritmikus kung-fu játékokban.

Van új a nap alatt

A Wii Fit Plus címéhez híven rengeteg új pluszt nyújt. Kibővítették a játszható gyakorlatok tárházát, ez a Training Plus menüpontból érhető el. A játékok felhozatalában találkozhatunk például biciklizéssel, repüléssel, gördeszkázással, hógolyózással vagy épp kung-fuzással, melyek különösképp szórakoztatóak.

 

Fejlesztettek még például a családcentrikusságon, hiszen mostantól már bébinket, vagy akár házikedvencünket is beregisztrálhatjuk. Így csecsemő-Mii, és kutya, macska-Mii is létezik. Tehát a feladatunk annyi, hogy a kisdedet, vagy kutyánkat (feltéve, ha nem kuvasz) ölbe vesszük, és a súlykülönbözet alapján a Wii kiszámítja az adatokat. Igaz, érdemben ők nem kapnak edzéstervet, vagy mondjuk kalóriaégetési táblázatot, egyszerűen a súlyuk alakulását kísérhetjük figyelemmel napról-napra.

És itt jön a legfontosabb dolog: a folyamatos perioditás. Ugyanis ha tényleges eredményt szeretnénk elérni fogyásunkban, izomosodásunkban, akkor bizony nem árt, ha naponta minimum 30 percet (60 perces edzés a maximum) eltöltünk a  játékkal célunk érdekében. 

A My Wii Fit Plus menüben ténylegesen személyre szabhatjuk a játékot. Itt megadhatjuk, hogy testsúlyunkból szeretnénk-e leadni, vagy épp helytelen háttartásunkon szeretnénk javítani, karizmaink kidolgozása mellett. Miután döntöttünk, és kijelölgettük a lehetőségeket, a játék összeállít egy perszonális feladatsort, a megadott időintervallumban, és kezdődik is a változatos edzés, amely minden nap más feladatsort vonultat fel.

Lényeges plusz az előző részhez képest, hogy immáron kijelzésre kerül a tényleges zsírégetésünk összes számadata is, kalóriában mutatva. Tehát minden feladat után megszemlélhetjük, hogy az adott gyakorlat mennyit vadászott le – akár a napi tervünk szerinti, megállapított összegből. Ráadásul egy nagyon átfogó, és alapos táblázat segítségével arra is fényt deríthetünk, hogy az általunk kultivált ételek, italok mekkora kcal mennyiséggel bírnak.

Meg kell említeni mindenképpen a multiplayert is, hiszen lehetőségünk nyílik a család távoli tagjaival, vagy küldölfön élő barátainkkal egy közös fitnessz-hancúrra, amely jelentős újítást hordoz magában az előző verzióhoz képest.

Konditerem mellett, helyett?

A Wii Fit Plus nagyszerű példája annak, hogy nem feltétlenül tespedésre hajlamosító dolgokra használható csak egy konzol (mondjuk ez a Wii egész világára igaz tulajdonképpen). Bátran ajánlható eme játék mindazoknak, akik nem akarnak, vagy nemes egyszerűséggel lusták kimozdulni otthonról, hogy elslattyogjanak egy konditeremig nemes céluk érdekében, de azoknak is, akik egyszerűen csak egészséges kikapcsolódással töltenék el otthoni szabadidejük egy részét. S nem utolsósorban: kiváló partyjáték, házibulik alapvető kelléke is lehet – persze szigorúan alkoholfogyasztás előtt, vagy anélkül.

 

Ami tetszett
Ami nem tetszett
Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)