Egyre több szereplő vallja azt az iparágban, hogy a játék mindenkié. Ennek szellemében kap egyre több alkotás ún. sztorimódot, ami lehetővé teszi, hogy például a harcban nem igazán jeleskedő gamerek is eljuthassanak a stáblistáig, szinte kizárólag a narratívára fókuszálva. Hasonló okból jelennek meg a választható nehézségi szintek mellett, sőt olykor helyettük olyan testreszabási lehetőségek, amelyekkel képességeinkhez és igényeinkhez igazíthatjuk az élményt. De ugyanebbe a kategóriába tartoznak a színtévesztőknek és színvakoknak fenntartott opciók, a szöveg olvashatóságát javító beállítások, és még hosszan sorolhatnám.
Aztán létezik még a gamereknek az a csoportja is, amelynek különféle okokból nehézséget jelent a hagyományos beviteli eszközök használata. Miattuk vágott a Microsoft és a Sony üzletileg valószínűleg nem igazán megtérülő, ám társadalmi felelősségvállalás szempontjából abszolút dicséretes projektekbe a már kapható Xbox Adaptive Controller, valamint a jövőben érkező Project Leonardo képében. De sajnos vannak, akiknek annyira speciálisak az igényei, hogy ezek a sokoldalú és rugalmas vezérlők sem képesek kiszolgálni.
Az akaratlagos izmok teljes leépüléséhez vezető ALS (amiotrófiás laterálszklerózis) következtében végtagjait mozgatni képtelen török Twitch-streamer, YvMHawking (polgári nevén Ben Gürkan) azonban e ritka, ám szörnyű betegség ellenére is aktívan játszik. Mi több, a Dextero cikke szerint a 32 éves, biológia szakos egyetemi hallgató a szabadidejében játékokat is fejleszt.
Minderre (beleértve a videóvágást és a streamelést is) egy szemmozgást követő szoftver és egy infravörös letapogató révén nyílik lehetősége. Mivel a nála 25 évvel ezelőtt diagnosztizált neurodegeneratív betegség miatt nem tud beszélni, egy az írott szöveget hanggá alakító szoftver segítségével kommunikál több mint 100 ezer követőjével.
Még van mit mesélnünk neked, minden érdekességet megtalálsz itt!