Hirdetés

Egy francia bíróság szerint a Steam felhasználóknak joguk van eladni a játékaikat

|

A bíró egy korábbi uniós döntésre hivatkozva jelentette ki, hogy a felhasználóknak igen is joga van továbbadni a digitális javakat.

Hirdetés

A Steam pályafutásának egyik legfontosabb fordulópontja volt, amikor először megjelent a játékok visszaváltásának lehetősége, viszont ez komoly limitációkkal rendelkezett és sajnos továbbra sem nyújtott megoldást a digitális forradalom egyik legnagyobb problémájára, vagyis a használt kereskedelemre. A Valve sosem kívánt lehetőséget biztosítani arra, hogy eladjuk használt játékainkat, ugyanis az ő magyarázatuk szerint a Steam játékokat valójában nem birtokoljuk, viszont az egyik francia bíróság most hivatalosan is kijelentette, hogy ez így egyáltalán nincs rendben.

Hirdetés

A UFC Que Choisir nevű francia fogyasztóvédelmi csoport pár évvel ezelőtt a párizsi kerületi bíróságon tett feljelentést arra hivatkozva, hogy szerintük a Steam felhasználói szerződése ellentmond az európai fogyasztói törvényeknek, legalábbis ami a viszonteladás lehetőségét illeti. A csoport egy 2012-es ügyre hivatkozott, ahol az Európai Bíróság úgy döntött, hogy a fogysztóknak igen is joga van továbbadni a digitális javakat.

A Valve ezzel szemben úgy érvelt, hogy mivel a játékosok nem vásárolnak, hanem "előfizetnek" ezért ez az elv nem érvényesül, viszont a bíróság szerint ha licenszek vásárlásáról van szó, akkor igen is számítanak az európai törvények. A cég természetesen továbbra sem ért egyet és Doug Lombardi szerint mindenképpen fellebbezni fognak, viszont az UFC Que Choisir ennek ellenére is sikerként könyveli el ezt a győzelmet már csak azért is, mert nem ez az egyetlen pont, amelyben igazat adott nekik a bíróság.

Az ítélet szerint a Valve-nek nincs joga megtartani a Steam Wallet tartalmát, miután egy felhasználó elhagyja a platformot és lehetőséget kell biztosítani arra, hogy visszaigényeljék, valamint a cégnek azért is felelősséget kellene vállalnia, ha egy a Steamen elérhető szoftver kárt okoz egy felhasználónak (akkor is, ha az egy béta verzió) és sokkal egyértelműbbé kell tennie, hogy a játékosok hogyan veszíthetik el a hozzáférésüket egy játékhoz. Ha a Valve nem működik együtt, akkor fél évig minden nap háromezer euró lesz a büntetésük.

Bár első ránézésre úgy tűnhet, hogy már elég kiforrott ez az egész digitális disztribúció téma, az ilyen ügyekből azért jól látszik, hogy még bőven akadnak fejlődési lehetőségek ezen a piacon. Mondjuk a felhasználók fokozottabb védelmének biztosítása...

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)