A legjobb Nintendo Switch játékok, amiket tényleg nem hagyhatsz ki

|

Mindent megtett a Nintendo, hogy a 2017-ben piacra került Nintendo Switch játékosait folyamatosan ellássa újdonságokkal - ha te is a legjobb Nintendo játékokat keresed, jó helyen jársz!

Hirdetés

Paper Mario: The Origami King

Nem lehet a Nintendóra ráfogni, hogy nem próbálta meg kihozni a maximumot Mario népszerűségéből. A 2000-ben indult Paper Mario sorozat legújabb része, a The Origami King pont olyan bájos, mint elődei, és emellé játékmenete is nagyon szórakoztató. Mariónak és barátainak meg kell akadályoznia, hogy a Gomba Királyság origamivá változzon, ehhez pedig körökre osztott harcokat kell vívnia, egy nagy világot bejárnia, és logikai feladatokat megoldania. Kevésbé szerepjátékos, mint elődei, de ez ne állítson meg titeket abban, hogy esélyt adjatok neki - így is nagyon érdekes műfaji egyveleg.

Bővebben: Paper Mario: The Origami King teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki:

Pikmin 4

Tíz évvel a harmadik számozott rész után érkezett meg a Pikmin 4, amiben, ahogy elődeiben, apró kis lényeket terelgethetünk, az ő segítségükkel haladhatunk egyre előre a sztorimódban. Minden pikminfaj más képességekkel, erősségekkel és gyengeségekkel bír, van, amelyik a víz alatt tud mászkálni, mások lebegni képesek, ezeket kell kihasználnunk a továbbhaladáshoz. 

A Pikmin 4-ben az új fajok mellett megjelent a főszereplő testreszabásának lehetősége, illetve egy kutyaszerű lény is, játszhatunk egyebek mellett egy tower defense-szerű módot, és összességében is rengeteg tartalom vár ránk. A sorozatot jól ismerőknek és az újoncoknak egyaránt ajánlott.

Bővebben: Pikmin 4 teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki:

Pokémon Legends: Arceus

Egy ideális világban erre a listára a számos Pokémon játék közül valamelyik fővonalbelit kellett volna feltennünk, de sajnos sem a Sword és Shield, sem a Scarlet és Violet nem lettek annyira jók, mint az újító Pokémon Legends: Arceus. A Diamond és Pearl eseményei előtt játszódó játékban visszautazunk az időben, szabadon bejárhatunk egy nem teljesen nyitott, több részre osztott régiót, amit Hokkaido szigete inspirált. Nem csak a pokémonok támadhatják egymást, a játékos karakter is sérülhet. Szuper ötletekkel dobták fel, és még azt is meg lehet bocsátani neki, hogy a Swith korosodó hardverén már egészen rondán néz ki.

Bővebben: Pokémon Legends: Arceus teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: Pokémon Sword és Shield, Pokémon Scarlet és Violet, Pokémon Brilliant Diamond és Shining Pearl

Ring Fit Adventure

Nagyon különleges játék a Ring Fit Adventure, amely népszerűségének szintén jól jött, hogy a Covid19-járvány alatt négy fal közé zárva kellett töltenünk életünk egy részét, edzőterembe sem járhattunk. A Nintendo akció-szerepjátékában úgy kell haladnunk és megküzdenünk különféle szörnyekkel, hogy különböző gyakorlatokat végzünk: helyben futás, felülés, törzsdöntés, satöbbi. Hogy ezeket a rendszer pontosan érzékelje, az egyik Joy-Cont a combunkhoz kell erősíteni, míg a másikat egy pilatesgyűrűbe helyezzük, amit összenyomva és széthúzva hajthatjuk végre a gyakorlatokat, lépkedhetünk a menüben. Amellett, hogy szórakoztató, tényleg segíthet formába lendülni.

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: Fitness Boxing, ARMS

Splatoon 3

Talán eljön majd az idő, amikor Nintendo platformokon is játszhatunk Call of Duty játékokat, de a kompetitív többjátékos élmények kedvelőinek egy különleges, sokkal családbarátabb játékot kínál a kiadó. A Splatoon 3-ban nem az a lényeg, hogy lelőjük egymást, hanem az, hogy festéklocsoló és -kenő eszközökkel a pályák lehető legnagyobb részét foglaljuk el, legyőzve ezzel a rivális csapatot. A multiplayeren van a hangsúly, de a kampányát is érdemes végigjátszani, és még egy 1v1 kártyajátékot is beletettek. Sok eleme ismerős elődjéből, de ez az értékéből semmit nem vesz el - ha jó lövöldözős játékra vágytok Switchen, ennél jobbat nehezen találhattok.

Bővebben: Splatoon 3 teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: Splatoon 2, Fortnite, Overwatch 2

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

Bár a neve mást sugall, a Super Mario 3D World közelebb áll a 2D-s Mario játékokhoz, mint az olyan 3D-sekhez, mint a Super Mario Odyssey vagy a Super Mario Galaxy. Mario és barátai számos power-upot használva vehetik fel a harcot Bowserrel, akár négyen egy gép előtt ülve is elmerülhetünk a kalandokban. Aki játszott már 2D-s Mario játékkal, nagyjából tudja, játékmenet terén mit várhat. 

Az eredeti játék már Wii U-ról sokaknak ismerős lehet, viszont a mellécsapott kiegészítő, a Bowser's Fury miatt külön érdemes nekivágni, még az Odyssey-ből is vettek át elemeket hozzá.

Bővebben: Super Mario 3D World + Bowser's Fury teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: Super Mario Maker 2, New Super Mario Bros. U Deluxe, Yoshi's Crafted World

Super Mario Odyssey

Marióval ugrándozni teljes 3D-ben is szuper jó élmény, mint azt a Super Mario Odyssey is bizonyította 2017-ben. A bajszos pajtásunk ezúttal Cappy, egy öntudattal rendelkező sapka kíséretében járja a különféle királyságokat, hogy megmentse Peachet Bowsertől, és neki köszönhetően mindenféle objektumok felett átvehetjük az irányítást. Szokás szerint rettentő kreatív, külön mókásak a 2D-s szegmensek, és az is értékelendő, hogy végigjátszás után minijátékkal és holdak keresgélésével tölthetjük el az időt.

Bővebben: Super Mario Odyssey teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: Super Mario 3D World, Kirby and the Forgotten Land

Super Smash Bros. Ultimate

A Super Smash Bros. sorozatot sem kell valószínűleg sokaknak bemutatni, a Nintendo a verekedős játékok piacán is régóta képviselteti magát. A legfrissebb részben ugyanúgy le kell löknünk ellenfeleinket platformokról, mint régebben, és ezúttal közel 100 különböző karakterből áll a felhozatal. Játszhatunk egyjátékos kampányt is (érdemes, nem aprózták el), vagy online akár 7 másik játékos ellen, esetleg barátainkkal együtt, egy képernyő előtt ülve.

Bővebben: Super Smash Bros. Ultimate teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: Brawlhalla, Mortal Kombat 11 (18+)

The Legend of Zelda: Breath of the Wild + Tears of the Kingdom

Bármelyik hardcore Nintendo-rajongó ódákat tudna zengeni a The Legend of Zelda sorozat legutóbbi két részéről, amiket nem csak történetük, játékmenetük is szorosan összeköt. A Breath of the Wild és a Tears of the Kingdom egyaránt lehetőséget ad arra, hogy kiéljük kreativitásunkat, a rendelkezésünkre bocsátott eszközöket használva építsünk szerkezeteket, amik segítenek a fejtörők megoldásában - ebben rejlik ezen játékok igazi ereje. Persze mókás a harc és a felfedezés is, és nagyon nehéz csak egy-két órát beleölni.

Bővebben: The Legend of Zelda: Breath of the Wild teszt, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: The Witcher III: Wild Hunt, Oceanhorn 2

The Legend of Zelda: Link's Awakening

Nem csak Wii U-ról hozott át játékokat a Nintendo, hanem például Game Boyról is: a The Legend of Zelda: Link's Awakening eredetije a régi kézi konzolra jelent meg, de úgy pakolták át a Switchre, mintha eleve ide született volna. Rettentő bájos, rengeteg felfedeznivalót kínál, és ugyan nem akkora volumenű, mint a Breath of the Wild, kétségtelenül kiváló. Természetesen a régebbi részeket idézi, felülnézetes, könnyed, kalandozós, és az animerajongók mindenki másnál jobban fogják tudni értékelni.

Bővebben: The Legend of Zelda: Link's Awakening teszt

Ha tetszik, ezeket is próbáld ki: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Oldalak: 1 2

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)