A legjobb Pókember játékok, amiktől örömmel másztunk a falra

|

Ha a Marvel's Spider-Man 2-ben már mindent megcsináltál, vagy PS5 hiányában még bele sem kezdtél, itt van még egy rakás Pókember-játék, amivel betöltheted az űrt.

Hirdetés

5. Spider-Man: Shattered Dimensions (2010)

Bizonyos mértékben ez is megelőzte a korát: azelőtt vette elő a multiverzum témáját, hogy ez széles körben ismertté vált volna a képregényeket nem olvasók körében. A Shattered Dimensions rögtön négy Pókembert is középpontba állított négy eltérő univerzumból: A közismert (és közkedvelt), Csodálatos Pókember mellett Madame Web a Noir, a 2099-es és az Ultimate variációkat is felkéri, hogy segítsenek a saját dimenziójukból visszaszerezni a Rend és Káosz Táblájának darabjait. A négy szuperhős mindegyike más képességekkel bír, és más-más játékélményt kínálnak, megjelenítést kaptak az egyéni szegmenseik. A játék kedvéért ismert szupergonoszok új variációit is létrehozták. Ez a játék inspirálta a 2014-es Spider-Verse képregényfolyamot, ami pedig a Pókverzum-filmek alapjául szolgált.

Hirdetés

4. Spider-Man (2000)

Sokáig tartották a valaha volt legjobb Pókember játéknak a Neversoft által 2000-ben létrehozott Spider-Mant, az Activision első, a licencet használó alkotását. Egy imposztor Pókember okozott benne kavarodást, így a valódi hősnek a szokásos szupergonoszok (Venom, Mysterio, Skorpió, Dr. Octopus, Vérontó) a törvény embereivel is meg kellett küzdenie - és Jameson sem volt vele jó fej. Narrátorként Stan Lee is besegített az élmény tökéletesítésébe.

3. Marvel's Spider-Man (2018)

Az Insomniac Games mindig is egészen jó játékokat készített, de igazán az elmúlt öt évben volt elemében. A Ratchet and Clank széria bővítése mellett minden idők egyik legjobb szuperhősös játékának összehozására is maradt ideje a csapatnak, így 2018-ban egy fantasztikus, a Pókember-rajongókat teljes mértékben kiszolgáló és sokszor meglepő játékot tudtak leszállítani PS4-re. Azóta szerencsére már a PC-sek is élvezhetik.

Adott volt egy hatalmas, teljes mértékben bejárható város, olyan hálóhintázási mechanikával, ami miatt pusztán a felhőkarcolók között lengedezni is élmény volt. Ezt kísérte egy kiváló harcrendszer, illetve egy egészen izgalmas sztori, középpontban Mr. Negatívval, ám jutott idő Peter magánéletének, MJ-vel való kapcsolatának bemutatására is, sőt, megismerhettük Miles Moralest, "a másik Pókembert", aki hamar közönségkedvenccé vált. A DLC-ket szintén érdemes legyűrni.

2. Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Nem volt rossz döntés a PlayStation 5 egyik nyitócímének egy újabb Pókember játékot választani, még ha csak egy rövidebb spin-offról is volt szó. A Miles Morales, ahogy azt neve is sugallja, teljes mértékben a brooklyni (majd harlemi) ifjúról szólt, aki még csak ismerkedik képességeivel, de tud pár trükköt, amire Peter nem volt képes. A rövidebb játékidővel koncentráltabb, kerekebb történet is járt, a harcrendszert sikerült egyedi és később a folytatásban is használt elemekkel izgalmasabbá tenni, a PS5 extra ereje pedig lenyűgöző látványt biztosított. A Miles Morales fontos lépcsőfok a két nagyobb Pókember játék között, aki esetleg azt kihagyta, ne kezdjen bele a második részbe.

1. Marvel's Spider-Man 2

Ha viszont megvolt az első, és megvolt a spin-off, akkor jöhet a Marvel's Spider-Man 2, amiről teljes meggyőződéssel állíthatjuk, hogy minden idők legjobb pókemberes játéka. Az Insomniac zseniálisan vezette párhuzamosan két főszereplő saját, de foglalkozásuk okán mégis közös történetét, összeszedettebb sztorit épített Venom és Kraven köré, ami tele volt meglepetésekkel, és sorra vetette ránk az elképesztő pillanatokat. Fejlődött minden, a harcrendszer, a nyílt világban való kalandozás, az MJ-s részek, a látvány - tényleg érezhető volt az előrelépés. 40 óra után is azt éreztük, ebből bármennyi jöhet még - szerencsére a befejezés és a mellékküldetések végei arra utalnak, nem kell már sokat várnunk a folytatásra, jöjjön akár DLC, akár egy nagyobb játék formájában.

+1 Tony Hawk's Pro Skater 2

Kiemelkedően jó játék volt? Abszolút. Benne volt Pókember? Benne ám. A Tony Hawk's Pro Skater 2 ugyanazt a motort használta, amit a 2000-es Spider-Man, így hát "miért ne?" alapon a Neversoft berakta őt a játékba választható deszkásként négy különböző öltözékkel, sőt, magas statjai miatt ő volt az egyik legjobb, még saját trükköket is tudott. Úgy oldhattuk fel, hogy egy saját deszkást irányítva 100%-ra teljesítjük a karriermódot. Sajnos szerzői jogi okokból és a licencek lejárata miatt a Tony Hawk's Pro Skater 1+2-ben nem szerepelt már.

Oldalak: 1 2

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)