Hirdetés

Kipróbáltunk 17 PlayStation VR2-es játékot, elmondjuk, mivel érdemes játszanod

|

Rengeteg játék érkezett a PSVR2-vel együtt, amit tudtunk, megnéztünk.

Hirdetés

Felújított játékok

Cave Digger 2

Nem gondolták túl a névadást a Cave Digger 2 esetében, tényleg azt kell csinálnunk, amit a cím ígér: bányákban mászkálnunk és onnan mindenféléket felhoznunk, hogy aztán az így keresett pénzből jobb cuccokat vehessünk és új helyszíneket nyithassunk meg. Ehhez válogatott eszközöket kapunk a csákánytól a kalapácson át a dinamitig, illetve egy pisztoly is rendelkezésünkre áll, hogy azzal intézhessük el a ránk támadó ellenfeleket. Roguelike, így véletlenszerűen generált bányákban mélyülhetünk el, fejleszthetjük magunkat, és ehhez pajtásokat is magunk mellé csábíthatunk. Kifejezetten csúnya és eléggé monoton, de akit ez nem zavar, az pár órán át ellesz vele.

Ajánlott? Érdemes jól átgondolni, nem való mindenkinek, de néhányakat könnyen elkaphat.

Moss 1&2 Remaster

Ha VR-os platformer, akkor Astro Bot: Rescue Mission - az egyszeri PlayStation VR-tulajdonosnak bizonyára hamarabb jut eszébe a Sony új kabalájának főszereplésével készült játék,  mint a Moss, pedig a Polyarc valami csodálatosat alkotott néhány évvel ezelőtt. A cuki főhőst, Quillt irányíthatjuk, aki egy mesevilágban kalandozik, miközben mi az olvasó szerepében segítjük őt, ami az eredeti változatban nehézségekkel járt, de most, a precízebben működő Sense kontrollereknek köszönhetően sokkal jobb az irányítás. Emellett jelentősen javult a látvány, és a fejlesztők azt is kihasználták, hogy már nem korlátozza a játékosokat a PlayStation Camera, szabadabb, természetesebb a mozgás. Bár az első rész meglehetősen rövid, a két játék együtt nagyjából 10 órányi szórakozást kínál, ami egy ilyen jellegű játéktól épp elegendő.

Ajánlott? Még jobban, mint az eredeti kiadások.

Rez Infinite

Első ránézésre nem különösebben csábító a Rez Infinite, de ahogy felvesszük a VR-sisakot és elindítjuk a játékot, azonnal beszippant az élmény. A PSVR2-es változat kihasználja a nagyon precíz szemkövető funkciót, így pusztán a nézésünkkel is célozhatunk - nem rossz edzés a szemnek, de a Sense-es irányítás sokaknak kényelmesebb lehet. A látvány javulása és az Area X kibővítése mellett ez a másik fontos újítás, az bizonyára senkit nem lep meg, hogy a haptikus visszajelzéseket és a headsetrezgést is implementálták.

Ajánlott? Abszolút, a PSVR2-vel csak jobb lett, ami eddig is páratlan élmény volt.

Song in the Smoke: Rekindled

Ha jön egy új platform, nyilván kell rá egy túlélőjáték is. A Song in the Smoke már játszható volt Oculus Questen, de természetesen elérhetővé tették PSVR2-re is. Célunk a túlélés, gyűjtögetünk, craftolgatunk, de ezzel párhuzamosan figyelünk karakterünk éhségére és fáradtságára is. Tábortüzet kell raknunk és kalandoznunk, miközben különféle veszélyek leselkednek ránk. Nagyon kezdőbarát, szépen megtanítja az alapokat, a kezelése is kifogástalan, és ugyan nagyon nagy részletesség nincs benne, az alapokat hozza.

Ajánlott? Ha szereted a túlélős játékokat, abszolút.

Tetris Effect: Connected

Egészen elképesztő audiovizuális élményt adott a Tetris Effect már az első PSVR-on, vagy akár egy 4K-s kijelzőn is - nem gondoltuk volna, hogy a mindenki által jól ismert, lengyel piacos "kézikonzoloktól" kezdve mindenen játszható Tetrist lehet még jobbá tenni, de az Enhance csapatának sikerült. A VR-nak köszönhetően teljesen átadhattuk magunkat az élménynek, kizárhattuk a külvilágot, és csak csodálhattuk a fényeket, élvezhettük a pihentető zenéket. A PSVR2-es változat még inkább elképesztő, a jelentősen nagyobb látótér, a jobb felbontású kijelzők még jobban a játékba helyeznek minket - és a baráti rendszerigénynek köszönhetően 120 fps-es képfrissítés tesz mindent nagyon gördülékennyé. Játszhatunk a DualSense-zel és a Sense kontrollerekkel is, a kettő között nincs nagy különbség sem élményben, sem irányításban (utóbbival könnyebb a menüben navigálni), mindkettő a vártnak megfelelően működik - Tetris-irányításban azért nincs túl sok variálási lehetőség.

Ajánlott? Teljes mértékben, egyenesen kötelező

Thumper

Még egy ritmusjáték, amire anno úgy rákaptunk, hogy ki sem lehetett előre rángatni. Eredeti változata a PlayStation VR egyik nyitócíme volt, és már az is szépen mutatott, így itt nem látszik akkora előrelépés. A PSVR2-es kiadásban kihasználták a headset rezgését, illetve lehet a Sense kontrollerekkel is irányítani, de a DualSense kényelmesebb, a mozgásérzékelős kontrollerek semmit nem adnak hozzá.

Ajánlott? Persze, de inkább akkor, ha az eredetit még nem játszottad rogyásig.

Zenith: The Last City

El kell még telnie néhány évnek, mire igazi, teljes értékű MMO-k érkeznek VR platformokra, de ehhez a meghatározáshoz a Zenith: The Last City áll legközelebb. Kétségtelenül megvannak benne a műfaj kötelező elemei (dungeonök, raidek, nagy, bejárható terep, harc, még főzés is), egyes mechanikái jól működnek (egyebek mellett a legfontosabb, a harc), csak hiányzik belőle minden olyan dolog, ami igazán érdekessé tehetné, ami ahhoz kell, hogy egy MMO hosszútávon megragadja közönségét. A történet, a karakterek érdektelenek, a legtöbb funkció felületes, és hiába van benne sok tartalom, ezek nagy részét csak akkor lehet játszani, ha találunk hozzájuk társakat - ez egy MMO-ban persze annyira nem meglepő, de a VR-os MMO-zók közönsége annyira szűk, hogy még cross-play mellett is kihívás lehet ideiglenes barátokra lelni.

Ajánlott? Csak ha nagyon nem bírod ki, hogy megvárd, amíg egy rendes MMO érkezik a platformra.

Oldalak: 1 2

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)