Hirdetés

Far Cry - így függ össze az összes rész története?

|

Könnyen azt hihetnénk, hogy a Far Cry játékok története nem igazán kapcsolódik, de egy elmélet szerint ha beleássuk magunkat a történetbe, akár a következő Far Cry helyszínét is megtudhatjuk.

Hirdetés

Egy érdekes elmélet bukkant fel, amit a Eurogamer foglalt össze egy videóban, és arról szól, hogy bár ez nincs egyértelműen kimondva, az összes Far Cry játék (kivéve a Blood Dragon) egy összefüggő történet része. Mindez annak ellenére így lehet, hogy míg az első részt a Crytek készítette, a második epizódtól kezdve a Ubisoft dolgozik a sorozaton.

A teória leggyengébb lábon álló része az első két részt összekötő gondolat. Eszerint a Far Cry rengeteg különböző változata közül az Insitncts alcímmel kiadott változat tekinthető kánonnak, és fémdoboz, amit a főszereplő, Jack a játék végén kap a CIA-től, valójában gyémántokkal van tele. Az elmélet szerint Jack ezekből a gyémántokból alapozza meg fegyverkereskedő karrierjének másodvirágázást (egy töltőképernyő szerint a Far Cry: Instincts főhőse is korábban ezzel foglalkozott), és így válik belőle a Far Cry 2 főgonosza, Jackal.

Mivel az amerikai hírszerzéstől kapta a segítséget az induláshoz, ezért is érthető talán, hogy miért akarja a CIA lekapcsolni Jackalt a második részben, és ezért is tűnhet fel egy ügynök mind a Rook szigeten, mind Kyratban. Ráadásul a Far Cry 3 egyik DLC-jében Hurk közvetlenül utal a Far Cry 2 fiktiív országának egyik részére, továbbá a robbanószer-mániás amerikainak van egy közös tetoválása egy Jack nevű illetővel is. A véletlenek egyre kevésbé tűnnek valószínűnek.

Szintén sokkal korábbra utal vissza Longinus, a Far Cry 4 fegyverkereskedője: a tőle kapott küldetésekben is gyémántokat kell visszaszereznünk, amik valószínűleg a Far Cry 2 polgárháború dúlta helyszínéről származnak, ráadásul Longinus eléggé hasonlít is egy szereplőhöz a második részből. Ha pedig az ő történetét követjük tovább, akkor a következő Far Cry-ban Dél-Amerikába, vagy Kubába mehetünk a jó útra tért fegyvernepper után.

A Eurogamer videójában még több érdekes apró részletet és bizonyítékot találtok, így szerintünk mindenképp érdemes megnézni:

Mit gondoltok, mennyi lehet az elmélet valóságtartalma?

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)