Hirdetés

GameStar Filmajánló - Bin Láden hajsza, Cycle és A vadászat

|

Ismét új hét a mozikban, és most bőven lesz miből csemegézni, a GameStar segít a választásban.

Hirdetés

Ritkán akad olyan időszak, amikor szinte minden héten dúskálhatunk a megjelenésekben, 2013 februárja viszont pont ilyen. Remekül indult a hónap, bár a Die Hard – Drágább, mint az életed nem hozta azt a szintet, amit a vérbeli rajongók elvártak, azért Verebes István olyan szépen beszólt Árpa Attilának a Die Hard-beli teljesítménye kapcsán, hogy akad azért, ami vigaszt nyújt ezekben a keserves időkben. Megyünk is vissza a moziba, kérdés, hogy mire.

Zero Dark Thirty – A Bin Láden hajsza (Zero Dark Thirty)

Kathryn Bigelow egyszer már bebizonyította, hogy képes Oscar-díjat szerezni, gondoljunk csak a 2008-as A bombák földjén című drámára (azt most ne vegyük hozzá, hogy milyen hiszti volt utána a filmletöltések kapcsán, nem volt elegáns). Ezúttal sokkal komolyabb témába vágta a fejszéjét, ugyanis új filmje Osama bin Laden felkutatását, elfogását majd likvidálását állítja középpontba. Az akció az egész világ figyelmét magára vonta, a médiumok szinte percről-percre tudósították a történéseket, a Newsroom című Aaron Sorkin sorozatban külön epizód is megemlékezett az eseményről. Egy SEAL Team Six névre hallgató csoport (CIA-ügynökök segítségével) megtette azt, amitől egy csapásra Amerika első számú hőseivé váltak: befejezték a vadászatot. A valóban megtörtént eseményeken alapuló dráma forgatókönyvét az Oscar-díjas Mark Boal szerezte, a főbb szerepekre Jessica Chastain, Joel Edgerton, Kyle Chandler és Jason Clarke írt alá. A fordulatokkal teli történet sokat ígér azok számára, akik megismernék az eseményeket Kathryn Bigelow szemein keresztül és nem érik be kevesebbel, mint egy újabb Oscar-díj várományossal.

(Érdekesség: A film 5 Oscar-jelölést kapott. Technikai kategóriákban a vágásért, illetve a hangvágásért, ezen kívül pedig Mark Boal a Legjobb eredeti forgatókönyv kategóriában, Jessica Chastain a női főszereplők között, míg a film maga is bekerült a 9 Legjobb film-jelölt közé.)

 

Gyilkos Joe (Killer Joe)

Chrisnek (Emile Hirsch), a szerencsétlen fiatal drogdílernek borzasztóan alakulnak a dolgai, komoly válsággal kell szembenéznie. Hogy problémáit megoldja, sürgősen pénzhez kell jutnia, ezért felbérli Gyilkos Joe-t (Matthew McConaughey), hogy ölje meg az édesanyját, így felmarkolhatja az érte járó életbiztosítást. Joe persze nem dolgozik ingyen, ezért Chris pénztelensége révén odaadja a húgát (Juno Temple) zálogként...
Ez az abszurd ötlet egészen 2011 óta pihent azon filmek listáján, amik valószínűleg soha nem mutatkoznak be hazánkban, mígnem a Parlux gondozásba vette – akárcsak a Dredd 3D-t – és a héten mozikba is küldi. A rendező, William Friedkin korábbi művei (Az ördögűző, A bevetés szabályai, Francia kapcsolat) sem éppen arról voltak híresek, hogy egyszerű történettel rendelkezzenek, a Gyilkos Joe pedig még erre is rátesz egy lapáttal. A koncepció előszeretettel alkalmazza a dráma és thriller elemeit, de nem érdemes túl komolyan venni. Nem első randis film, barátokkal, gondolkodósabb estére javasolt.

(Érdekesség: 1974-ben Oscar-díjra jelölték Az ördögűzőt, ami igen nagy szónak számít, ugyanis az Akadémia csak kivételes esetekben jelöl horrorfilmeket. Friedkin képességeiről ennek fényében nem nyitnánk vitát.)

 

Cycle

Halálos és mindent elemésztő sötét köd közeledik. A világ veszélyben van, nincs már sok idő. Egy zavart űrhajós keresi a kiutat, próbál menekülni. Furcsa helyeken át vezet az út, hogy megtalálja az ugráspontot, mely a menekülést teszi lehetővé. Azonban egy rejtélyes alak el akarja pusztítani ezt az utolsó esélyt is.
78 percben mutatkozik be a Cycle címre hallgató magyar animációs sci-fi, amit Sóstai Zoltánnak köszönhetünk. A 3D-s alkotás alatt Szabó Győző, illetve Keresztes Tamás orgánumát hallhatjuk felcsendülni, a látvány pedig eléggé meggyőző, számunkra ez lehet a hét nagy meglepetése.

(Érdekesség: A Cycle motion-capture és kézi animációs technikával készült, amit nem sűrűn készítenek hazánkban, így a Cycle igazi úttörővé nőheti ki magát, amely 2D-ben és 3D-ben is megtekinthető.)

 

Személyiségtolvaj (Identity Thief)

Sandy Patterson (Jason Bateman) elutazik Denverből Miamiba, hogy kérdőre vonjon egy nőt (Melissa McCarthy), aki ellopta személyazonosságát. A nő az ő nevében vásárlási ámokfutáshoz használja a kártyáját és a kimeríthetetlen pénzkeretet szégyenérzet nélkül használja. Sandynek igyekeznie kell, mert különben élete összeomlik, és mivel a neve visszaszerzése nehezebb feladat, mint először gondolta, be is vet mindent az ügy érdekében.
Seth Gordon időről-időre jelentkezik egy őrült vígjátékkal, amit vagy szeretnek a nézők (Förtelmes főnökök), vagy teljes érdektelenségbe fullad (Négy karácsony). A Személyiségtolvaj igen jól nyitott a külföldi pénztáraknál, ami valószínűleg a Másnaposok 2 íróinak és a mellékszereplők gárdájának (Jon Favreau, Amanda Peet, John Cho, T.I.) érdeme. Könnyed röhögős, nehéz hét után feszültséget levezetős.

(Érdekesség: Víziló, traktor, gigantikus rém – így jellemezte egy amerikai kritikus a film egyik főszereplőjét, Melissa McCarthyt. Rex Reed, a New York Observer ítésze kijelentésével hatalmas ellenszenvet váltott ki a nézőkből, kommentek százaiban marasztalták el viselkedése miatt. Van, ahol már nem szerencsés odamondogatni mások kárára...) 

 

A vadászat (The Hunt/Jagten)

A nemrég elvált Lucas (Mads Mikkelsen) egy kedves közösség megbecsült tagja. Próbál új életet kezdeni, és a legjobb úton halad, mert biztos állása van egy óvodánál, ahol a gyerekek és a kollégák egyaránt szeretik, valamint magánélete is egyre jobban alakul, mikor randizni kezd. Azonban ez az idilli világ egyik pillanatról megy át menyből pokolba. Lucast kiközösítik és közellenséggé válik egy kislány hazugsága miatt. Létezik, hogy egy ilyen kényes téma tönkretehet egy tisztességes embert csupán egy ötéves füllentése miatt? Thomas Vinterberg drámája remek görbe tükröt tart a társadalomnak és mindazoknak, akik hajlamosak átesni a ló túloldalára, ha botrányszagot éreznek a levegőben. A modern boszorkányüldözés főszerepében az a Mads Mikkelsen remekel, aki a dánok egyik legnagyobb büszkeségének számít, ami nem meglepő, ha eddigi szerepeit nézzük (külön javasolnám mindenkinek az Ádám almái és a Gengszterek fogadója remekműveket beszerezni DVD-n, megéri).

(Érdekesség: Mads Mikkelsen áprilistól a Hannibal című sorozatban kap újabb lehetőséget a bizonyításra, hiszen dr. Hannibal Lecter bőrébe bújik, aki összeismerkedik a sorozatgyilkosok után kutató Will Graham nyomozóval.)

 

A Pingvinkirály 3D (The Pengiun King 3D)

David Attenborough természetfilmjein generációk nőttek fel. Nincs olyan, aki nála jobban ismeri világunk szépségeit, életét, vagy ha van is, akkor az nem tudja ilyen hatásvadász módon közölni ezt velünk. A legújabb természetfilmben egy Rex nevű királypingvint és a körülötte élők mindennapjait ismerhetjük meg. A fiatal pingvin nem csak barátkozik a társaival, de a felnőtté válás nehézségeivel is meg kell küzdenie. David Attenborough mesés utazásra viszi az egész családot, amelyet Tim Allen narrációja (a magyar változatban Reviczky Gábor szinkronja) tesz teljessé. A 2D-ben és 3D-ben pompázó pingvinek remek kikapcsolódást nyújthatnak családdal, randin, a cukiság faktor meglágyítja a szívet. 

(Érdekesség: A 86 éves David Attenborough egy korábbi nyilatkozata alapján az Emberiség a Föld pestise, ezért korlátozni kellene a populáció növekedését.)

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)