Hirdetés

Call of Duty kampányok, legrosszabbtól a legjobbig

|

Sztálingrád, Pripjaty, Shepherd árulása, Mason feleszmélése: sosem szűkölködtek emlékezetes pillanatokban a széria kampányai, így még nehezebb volt dönteni.

Hirdetés

10. Call of Duty: United Offensive

Ahogy közeledünk a lista legjobb játékaihoz, elkezdenek feltűnni a klasszikus címek. Ezek közül az első a United Offensive, ami 2004-ben jelent meg és a Grey Matter csapata fejlesztette. A Call of Duty kiegészítőjeként megjelent, majd a Call of Duty 2-vel War Chestbe összepakolt United Offensive egyjátékos részét körülbelül 4 óra alatt teljesíteni lehetett, ám ezalatt azonban olyan átvezetőket és intenzív harcokat mutatott nekünk, amikre a mai napig tisztán emlékszünk, pedig azóta megvívtunk néhány csapatát a virtuális hadszíntereken. Ma már biztos nem ütne akkorát elavult látványa miatt, éppen ezért csak óvatosan szabad nosztalgiázni az emlékeink által megszépített 2000-es évekbeli játékokkal, nehogy csalódás legyen a vége.

9. Call of Duty: World at War

2008-ban annak ellenére, hogy az Infinity Ward elképesztő sikert aratott a Call of Duty 4: Modern Warfare-rel, a Treyarch még nem állt készen rá, hogy elengedje a második világháborús témát. De nem is baj, hogy így történt, mert a Call of Duty: World at War minden idők egyik legjobb második világháborús lövöldéje, ami egyszerre képes arra, hogy visszaadja a háború borzalmait, és közben mégis szórakoztassa a játékost. A WaW atmoszférája egészen elképesztően sikerült, a karakterek pedig - legyen szó pozitív vagy negatív szereplőkről - tökéletesen működtek minden küldetés során. Ez az egyik olyan Call of Duty kampány, aminek szinte semmit sem ártott az idő múlása, és a mai napig remek választás. Mellesleg fantasztikus a zombi módja is.

Hirdetés

8. Call of Duty 2

Feltehetően most sokan nem értenek velünk egyet, és jóval előkelőbb pozícióba sorolnák a Call of Duty 2-t, de okkal döntöttünk így. Mi is rengeteg órát elszórakoztunk a többjátékos pályákon, Toujane, Leningrad, Burgundy és a többi helyszín örökre velünk marad, a kampánynak azonban szerintünk itt a helye. A Call of Duty 2 remek folytatás volt ugyan, de nem állított fel új mércét, mint az elődje. A britek küzdelme a németekkel Észak-Afrikában tökéletes téma volt a játékhoz, a sandbox-szerű küldetések pedig, ahol a csőpálya helyett olykor mi választhattunk, melyik feladatot teljesítjük, új megvilágításba helyezték a kampányt. Na meg persze azt se feledjük, hogy ebben az epizódban a Call of Duty játékosok is megkapták a maguk partra szállását, amit a Medal of Honor már 2002-ben szállított az Allied Assaulttal.

7. Call of Duty: Modern Warfare II (2022)

Valószínűleg sokan az elmúlt napokban is ezzel a játékkal múlattátok az időt. Az éppen aktuális epizódot természetesen már mi is kipróbáltunk, és külön írtunk is nektek egyszer a kampányról, egyszer pedig a többjátékos részről. A 2022-es Modern Warfare II ott veszi fel a fonalat, ahol a 2019-es kampány véget ért, miközben megpróbálja felerősíteni a klasszikus Call of Duty életérzést, amit mindnyájan keresünk. Ezt többek között rendkívül élvezetes harcokkal, lopakodással, fantasztikus grafikával és a már mindenki által ismert és szeretett karakterekkel teszi. Az idei játék sok szempontból jobb, mint az elődje, történetmesélés tekintetében azonban egy hangyányival elmarad tőle. Erről az alábbi videóban hosszabban is mesélünk.

6. Call of Duty: Infinite Warfare

Tudjuk, hogy az Infinite Warfare ilyen magasra sorolásával sokatoknál kihúzzuk a gyufát, de engedjétek meg, hogy megindokoljuk a döntésünket. A 2016-os játék a közvélekedés szerint megkérdőjelezhetetlenül az Infinity Ward valaha készült legrosszabb játéka. Meg kell hagyni, tényleg nem volt szerencsés bemutatkozás ez a videó, az akadozó jelenetekkel, újrahasznosított képsorokkal és magával a ténnyel, hogy ez az epizód teljesen hátat fordít a felmenőinek. A kampány jelentős része az űrben játszódott, és miközben a többség szerint egyáltalán nem rezonált a Call of Duty névvel, szerintünk egy remekül elmesélt, egészen izgalmas sztori volt, sallangok és felesleged töltelék nélkül, olyan látvánnyal, aminek ma sincs miért szégyenkeznie. Épp az volt az erőssége, ami miatt sokan nem szerették, hogy mert igazán merész lenni, és jó ötletekkel eltávolodni a szó szerint földhöz ragadt elődjeitől. Az, hogy David Bowie zenéjével jött ki a közel 4 millió dislike-os videó, már csak hab a tortán, azért is jár egy piros pont.

5. Call of Duty: Black Ops

A célegyenesben már nagyon nehéz volt sorrendbe állítani a történeteket, hiszen a franchise fennállása során volt jó pár kiemelkedő kampány. Ti emlékeztek még arra, amikor megjelent az első Black Ops bejelentő előzetese? Mi igen. Hatalmas hype volt a játék körül, minden FPS-rajongó erről beszélt, később még a látványosan ellenálló Battlefieldes arcok is titokban a launch videót nézték. A kampányban egy CIA ügynök, Alex Mason emlékein keresztül haladt előre a sztori, ami során tökéletesen adagolták az alkotók az akciót és a történetmesélést, a hidegháborús téma pedig hibátlan körítést adott. A Treyarch nagyon jó úton járt, kétségtelenül a csapat legjobb játéka.

4. Call of Duty: Modern Warfare (2019)

A mai napig többen felemlegetjük a szerkesztőségben a 2019-es soft reboot Call of Duty epizódot, amit az Infinity Ward rakott össze, és amivel olyan érzést keltett bennünk, amit már nagyon sok éve nem tapasztaltunk egy új CoD megjelenésekor. Leegyszerűsödött a játékmenet, egyértelműbbé váltak a mechanikák és életszerűbb lett a történet, amiben igazi, szinte tapintható feszültséget adtak át az írok, mindezt pedig remekül tárta a szemünk elé a sokat fejlődött IW motor. A recept nem sokat bonyolódott a harmadik világháborúba torkolló, eredeti trilógia óta. Az oroszok rosszak, az amerikaiak jók, mi pedig újra megmentettük a világot. Mindössze annyi változott, hogy közben a sorozat is érettebb lett, ami elképesztően sokat adott a játék kampányának. A dobogóra csak azért nem érhetett oda, mivel az Infinity Ward nem hozott igazából újat, hanem ahhoz nyúlt vissza, ami régen mindig aranytojást tojó tyúkként működött.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


3. Call of Duty: Modern Warfare 2

2009-ben debütált az Infinty Ward talán legemlékezetesebb játéka, a Modern Warfare 2, ami hosszú évekre lefoglalta a legnépszerűbb online lövölde címet. Zseniális volt a kooperatív kampány, a többjátékos rész pedig a mai napig rendelkezik aktív játékosokkal, ez a cím volt a PlayStation 3-as és az Xbox 360-as éra legkultikusabb lövöldéje, a kampányról pedig szintén csak elismerően lehet nyilatkozni. Az eredeti Call of Duty csapat hattyúdalaként megjelent Modern Warfare 2 (2010-ben széthullott az Infinity Ward, Vince Zampella most a Respawn Entertainment CEO-ja) remekül haladt az elődje által kijelölt úton, olyan érzelmi csavarokkal megfűszerezve, hogy egyes jelenetektől még mindig kiráz minket a hideg. A történet egy szteroidokkal felpumpált James Bond filmnek is beillene: motoros szánon menekültünk egy bázisnyi rosszfiú elől, az amerikai álmot megtestesítő kertvárosban harcoltunk, és még hosszasan sorolhatnánk. A játék ismertségéhez nagy mértékben hozzájárult a hírhedt No Russian küldetés is, ahol az álcánk megőrzése érdekében, Makarov oldalán civileket kellett halomra gyilkolni egy repülőtéren. Bár a misszió úgy is teljesíthető, hogy nem nyitunk tüzet rájuk, az Infinity Ward ezzel kicsit túllőtt a célon.

2. Call of Duty

Minden 2003-ban kezdődött, mikor az Infinity Ward először dolgozta fel a második világháborút. A Call of Duty előtt az FPS-ek jellemzően vagy egy szuperkatonáról szóltak, aki például egyedül írtja ki a nácikat, vagy valamilyen fantáziadús, a valóságtól elrugaszkodott világban játszódtak. Persze voltak korábban is valós eseményekre építkező lövöldék, a Medal of Honor: Allied Assault például óriási hatást gyakorolt az első részre, amelyben tényleg azt éreztük, hogy a fejünk mellett elsuhanó töltények valós veszélyt jelentenek, és hogy az életünk azon múlik, követjük-e a parancsokat. Kevés játék tudott így mesélni a második világháborúról. Nem csoda tehát, hogy máig élénken emlékszünk az amerikai egységekre, a britekre, az oroszokra, a mindig kevés lőszerre, valamint a mellettünk számolatlan mennyiségben elhulló bajtársakra. Ez a játék alapozta ugyanis meg azt a popkulturális jelenséget, amit ma csak CoD-ként emlegetünk.

1. Call of Duty 4: Modern Warfare

2007-ben az Infinity Ward úgy érezte, elérkezett az idő, hogy hátrahagyja a múltat, és egy modern konfliktust tárjon elénk új játékával. A felfrissített motorral egy olyan történetet meséltek el a fejlesztők, amit azóta sem sikerült egyetlen epizódnak sem felülmúlnia. Egy atomrobbanás utáni első pillanatok, egy fontos politikai szereplő kivégzése belső nézetből, mai napig oktató jelleggel mutogatható pályakivitelezés, atmoszféra, hangdizájn és történetvezetés. Az eredeti Modern Warfare egy új szintet képviselt FPS-ek műfajában, és ugyan kissé megrágta az idő vasfoga, a piacra gyakorolt hatása vitathatatlan, a sztorija pedig olyan kiemelkedő és alapos, hogy az még egy filmnek is bármikor elmenne. Ha esetleg valamiért neked kimaradt volna a Call of Duty 4: Modern Warfare, érdemes a Remastered verzióval megtenni az első lépéseket, kicsit jobban néz ki, a romantika azonban nem veszett ki ebből a változatból sem.

Ez tehát a mi, miként hangsúlyoztuk, teljesen szubjektív listánk, de kíváncsiak vagyunk a ti véleményetekre is. Ti mit változtatnátok a sorrenden?

Oldalak: 1 2

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)